محمد مسیح کردستان
۲۳
۱
نام اثر :

محمد مسیح کردستان

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
رمان
وزن :
۷۹۵ گرم
تعداد صفحه :
800 صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

زندگینامه داستانی شهید محمد بروجردی، از فرماندهان سپاه پاسداران در جنگ تحمیلی، که با حُسن برخورد و ابتکار عمل هایی که داشت، کنترل منطقه کردستان را به ایران باز گرداند.

کتاب محمد مسیح کردستان که در 800 صفحه و با قطع وزیری ،زندگینامه‌ی فاتح قلب‌های کردستان را روایت می‌کند.

نصرت الله محمودزاده برای نگارش این کتاب سختی‌های عجیب و غریبی کشیده است. بیش از سی و سه هزار دقیقه مصاحبه با شصت نفر از هم رزمان ،آشنایان ،دوستان مسئولان و مرتبطین به این شهید بزرگوار، مطالعه بیش از 15000 صفحه ،کتاب، روزنامه، دست نوشته و فیش‌برداری از 3000 صفحه نوار پیاده شده از مصاحبه‌های موجود در آرشیوهای مختلف، سفرهای متعدد به سنندج ،پاوه ،سردشت کامیاران و .... همه و همه در طول هفده سال ،پژوهش کتابی را به بار آورده که بدون شک بی‌نظیر است.

این کتاب داستان زندگانی صرف یک فرمانده لشکر شهید نیست؛ داستان انسان کامل است. داستان شهیدانه زیستن قبل از شهید شدن است. داستان انسان‌هایی است که آدم باورش نمی‌شود در همین مملکت، چند سال پیش زندگی کرده‌اند و در همین کوچه خیابان‌هایی که ما در آن بزرگ شدیم بزرگ شده‌اند اما ما کجاییم و آنها به کجا رسیدند؛ یک خوبی این کتاب این است که تنها به «بروجردی» نپرداخته در کنار بروجردی شما «کاوه، صیاد شیرازی، احمد متوسلیان، ناصر کاظمی، ابراهیم همت ،حسن آبشناسان، شهید بهشتی و شهید مطهری را هم دارید که هر کدام از یک بعد، این کتاب را تکمیل تر کرده اند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

مبینا تقوی پور
۱۱ شهریور ۱۴۰۲
ازبهترین کتاب هایی بود که خوندم

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده