قرار

قرار

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۵۸,۰۰۰
%۱۰
۵۲,۲۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۸۸
وزن:
۱۲۰ گرم
شابک:
9786227574715

معرفی کتاب

کتاب «قرار» متن کامل خطبه غدیر رسول مکرم اسلام است که با استناد به هفت کتاب معتبر شیعی نگاشته شده و تمامی این نسخ جز در جزئیاتی بسیار اندک با یکدیگر تفاوتی ندارند. از معدود احادیث متواتر در نزد شیعه و سنی همین حدیث غدیر است که در تمامی سلسله‌های حدیثی معتبرترین افراد آن را نقل کرده‌اند. پیامبر مکرم اسلام در هنگام بازگشت از حجه الوداع در منطقه غدیر خم مامور شدند تا جانشین خود را به تمامی مسلمانان ابلاغ کنند. به همین خاطر تمامی همراهیان خود را در این منطقه سکنی دادند و بر فراز منبری از جهاز شتر خطبه غرایی ایراد نمودند که در طی آن از مردم نسبت به وحدانیت خدا و رسالت خود شهادت گرفتند و پس از آن ولایت امیرالمومنین (علیه السلام) را به گوش خلق رساندند و در طی سه روز در همان منطقه مردم با حضرت علی (علیه السلام) بیعت نمودند. این خطبه سرشار از مفاهیم رفیع و دقیقی است که مطالعه‌اش بسیار سودمند و مفید خواهد بود. جناب رضا مصطفوی ترجمه‌ای زیبا و روان از این حدیث مفصل داشته‌اند و شما می‌توانید با مطالعه این اثر از بیان کامل رسول خدا پیرامون مساله ولایت و امامت و اینکه چگونه اسلام به وسیله این نعمت کامل می‌گردد اطلاع یابید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ای توده‌های مردم! من میراث امامت را تا قیامت در میان نوادگان خویش قرار می‌دهم اکنون من آنچه را که به رساندنش مأمور بودم ابلاغ کردم تا حجتی باشد بر همه کسانی که این جایند و کسانی که این جا نیستند و بر همه کسانی که شاهد این سخنان بوده‌اند یا نبوده‌اند. و بر آنان که اکنون هستند یا هنوز به دنیا نیامده‌اند باید این سخنان را برای کسانی که این جا نبودند نیز گزارش کنید و پدران برای فرزندانشان روایت کنند تا روز قیامت به زودی پس از من امامت را با پادشاهی جابه جا و آن را غصب می‌کنند خدا این غاصبان را لعنت کند و از رحمت خویش دور گرداند. آیه است که ای جنیان و آدمیان به زودی به حسابتان خواهم پرداخت و در آن هنگام خدا شعله‌های آتش و مس گداخته را بر سر شما جن و انس خواهد ریخت؛ آن جاست که دیگر یاری نخواهید شد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مجموعه سیره نامه امیرالمومنین (سه جلدی) مجموعه سیره نامه امیرالمومنین (سه جلدی)
۱۵ %
۱,۲۳۵,۰۰۰
۱,۰۴۹,۷۵۰ تومان
ترجمه الغارات ترجمه الغارات
۱۰ %
علیرضا پناهیان - سید محمود زارعی
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
پس از بیست سال پس از بیست سال
۱۰ %
سلمان کدیور
۳۲۰,۰۰۰
۲۸۸,۰۰۰ تومان
انسان آسمان انسان آسمان
۱۰ %
امام موسی صدر
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
جاودانه تاریخ جاودانه تاریخ
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها