فلسفه چیست

فلسفه چیست

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۲۹,۰۰۰
۱۱۷,۳۹۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۱۰
وزن:
۲۴۲ گرم
شابک:
9786229276143

معرفی کتاب

در دنیای امروز آدم‌های زیادی مشتاق خواندن کتاب‌های مشهور فلسفی‌اند و دوست دارند اندیشه‌های گوناگونی را بشناسند. اما آیا دانش لازم برای بحث کردن در این زمینه‌ها را داریم؟ و آیا شناخت ما نسبت به پیش‌زمینه‌های تاریخی مکاتب فلسفی به اندازه کافی گسترده هست؟

اگر در پاسخ به این سوال‌ها تردید کردید، کتاب «فلسفه چیست» به کمک شما می‌آید. این کتاب درس‌نامه‌ای کامل و با زبانی ساده است که از ابتدا به تعاریف پایه‌ای فلسفه می‌پردازد و مبانی لازم را برای مخاطب شرح می‌دهد. پس از اینکه به یک تعریف مشترک از فلسفه رسیدیم، به سراغ ویژگی‌های فلسفه می‌رویم و این تعریف را پُربارتر می‌کنیم. این کتاب در فصل بعدی به تفاوت فلسفه با سایر دانش‌های مشابه مانند منطق، عرفان و معرفت‌شناسی می‌پردازد و سپس به مبحث فلسفه اسلامی وارد می‌شویم. «محمد سربخشی» عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در این کتاب با بیانی ساده و بدون پیچیدگی‌های غیرضروری، فلسفه اسلامی را برای مخاطب شرح می‌دهد و در فصلی جداگانه به فلسفه غرب نیز می‌پردازد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«ملاصدرا فیلسوفی بسیار باهوش و در عین حال مطلّع بود و با تمام اندیشه‌های فکری معاصر و پیش از خود به خوبی آشنایی داشت. وی مدتی طولانی شاگردی کرده و با تکیه بر استعداد خدادادی‌اش اندیشه‌های مشائی، اشراقی، کلامی و عرفانی را به خوبی آموخته بود و نقاط قوت و ضعف آن‌ها را می‌شناخت. وی همچنین با منابع دینی به خوبی آشنا بود و خود مفسّر قرآن به شمار می‌رفت. از سوی دیگر ملاصدرا روحیّه معنوی و عرفانی بسیار قوی‌ای داشت؛ به خصوص که این روحیه بر اثر طرد و تبعید وی به نقاط دوردست تقویت شده و به قول خودش ریاضت‌هایی که کشیده و مجاهدت‌هایی که داشته روح وی را به مرحله اشتعال رسانده بود. این روحیه معنوی و رسیدن به مرحله کشف و شهود عرفانی، باعث شد وی بسیاری از حقایق فلسفی را از طریق کشف و شهود مشاهده کند و آنگاه بکوشد آن‌ها را در قالب بیانات فلسفی و برهانی ارائه دهد. پیشتر به این نکته اشاره کردیم که خود وی تصریح می‌کند بسیاری از حقایق فلسفی را از طریق کشف و شهود عرفانی درک کرده است.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

نشت نشا نشت نشا
۱۰ %
رضا امیرخانی
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
جوان و انتخاب بزرگ-استاد طاهرزاده جوان و انتخاب بزرگ-استاد طاهرزاده
۱۰ %
۳۳,۰۰۰
۲۹,۷۰۰ تومان
از برهان تا عرفان-استاد طاهرزاده از برهان تا عرفان-استاد طاهرزاده
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
ادیان در خدمت انسان-امام موسی صدر ادیان در خدمت انسان-امام موسی صدر
۱۰ %
۱۹۵,۰۰۰
۱۷۵,۵۰۰ تومان
پرورش نخبگان معنوی در مساجد پرورش نخبگان معنوی در مساجد
۱۰ %
۲۰,۰۰۰
۱۸,۰۰۰ تومان
نفحات نفت نفحات نفت
۱۰ %
رضا امیرخانی
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها