فطرت

فطرت

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۷۹,۰۰۰
%۱۰
۷۱,۱۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۴۴
وزن:
۲۸۸ گرم
شابک:
9789645600318

معرفی کتاب

فطرت از جمله مفاهیم پربسامد در نصوص دین مبین اسلام است که در معارف دینی از آن به عنوان پیامبر درونی یاد شده است. شهید مطهری از این بحث به عنوان ام المسائل معارف دین یاد کرده‌اند. فطرت مساله‌ای است که در فلسفه و در حوزه تربیت از آن سخن گفته شده است و هر کدام از این موضوع برداشت منحصر به فرد خود را دارند. از جمله ادعاهای بسیار مشهوری که از جانب دین مطرح شده این است که باور به خداوند و اداره جهان به دست مدبری توانا مساله‌ای فطری است که در ذات تمام انسان‌ها وجود دارد.

کتاب «فطرت» در واقع سلسله سخنرانی ده جلسه استاد مطهری در جمع اساتید و معلمان مدرسه نیکان است. ایشان بحثی ریشه‌ای و اصولی از این موضوع مطرح می‌کنند. در ابتدا به توضیح معنای صحیح آن می‌پردازند و سپس با نقد و تحلیل نظریه ماتریالیسم و مارکسیسم به دنبال اثبات اصل فطرت هستند و در نهایت به تبیین این مساله می‌پردازند که دین موضوعی فطری است و در نهان تمام انسان‌ها وجود دارد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در نظریه مارکسیست‌ها چنین نیست. الزاماً باید قبول کنیم که در دوره اشتراک اولیه دین حتماً وجود نداشته دین بعد از مالکیت و بعد از آنکه جامعه به دو گروه استثمارگر و استثمار شده غنی و فقیر تقسیم شد پیدا شده است. این یک تفاوت بنابراین دین را طبقه حاکمه وضع کرده‌اند. طبق نظریه این‌ها ما باید قبول کنیم که واضعین اولیه دین خودشان جزء طبقه حاکمه بوده‌اند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

صراط صفایی حائری صراط صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۷,۰۰۰
۸۷,۳۰۰ تومان
علی از زبان علی-گالینگور علی از زبان علی-گالینگور
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
رهنمای طریق رهنمای طریق
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
آینه تمام نما آیت الله حائری شیرازی آینه تمام نما آیت الله حائری شیرازی
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
برای مهمانی خدا آماده شویم برای مهمانی خدا آماده شویم
۱۰ %
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها