غم نامه

غم نامه

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۹۵,۰۰۰
%۱۰
۸۵,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
مقتل
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۸۸
وزن:
۱۷۰ گرم
شابک:
9786227808971

معرفی کتاب

کتاب «غم نامه» ترجمه مقتلی به نام «مثیر الاحزان و منیر سبل الاشجان» نوشته ابن نمای حلی است. محمدرضا هوری که پیشتر با نوشتن رمان «هادی» قلم خود را آزموده و زندگی امام دهم را به رشته تحریر درآورده در اثر جدید خود به سراغ یکی از منابع تاریخی خوبی رفته که پیرامون حادثه کربلا نوشته شده و تاکنون توجه چندانی به آن نشده است. این اثر در سه منزل نگاشته شده و اتفاقات زمینه ساز برای حادثه عاشورا، رخدادهای روز عاشورا و آنچه پس از آن کاروان اهل بیت از سر گذراندند را روایت کرده است. نویسنده تلاش کرده متنی روان و ساده برای مخاطبان به ارمغان بیاورد و در ابتدای هر فصل نیز با تضمین شعر مطلب را شروع کند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اصحاب اباعبدالله یکایک برخاستند دو لشکر در برابر هم قرار گرفتند. سواره و پیاده نظام صف خود را جدا کردند و در چشم برهم زدنی گرد و خاک جنگ به هوا برخاست چنان که شعاع نور خورشید دیده نمی‌شد. نیزه‌ها بر بدن‌ها فرود می‌آمد و خون‌ها بر زمین می‌ریخت. چکاچک شمشیرها که بر فرق‌ها می‌نشست و هیاهوی میدان پیکار جایی برای شنیدن وعظ و پند اباعبدالله نمی‌گذاشت. سپاه دشمن پشت به فرامین و آورده‌های پیامبر کرده بود و جز به شمشیر بران و نیزه‌های شکافنده و جنگ تمایل نشان نمی‌داد. در میان دو سپاه چیزی جز مرگ و شمشیر و باران تیرها و شراره‌های سوزان باقی نمانده بود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

توجیه المسائل کربلا توجیه المسائل کربلا
۲۵ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۷۱,۲۵۰ تومان
یحیی یحیی
۱۰ %
سید حمیدرضا برقعی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
حسین از زبان حسین (ع) حسین از زبان حسین (ع)
۱۰ %
۱۵۵,۰۰۰
۱۳۹,۵۰۰ تومان
ادب حضور ( آداب و مراقبات عزاداری سیدالشهداء (ع) ) ادب حضور ( آداب و مراقبات عزاداری سیدالشهداء (ع) )
۱۰ %
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
پنجره های تشنه پنجره های تشنه
۱۰ %
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها