غروب پالمیرا

غروب پالمیرا

4.2

روایت زندگی شهید مدافع حرم علی اصغر شیر

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۰۰
وزن:
۱۷۸ گرم
شابک:
9786227812282

معرفی کتاب

کتاب «غروب پالمیرا» روایت زندگی شهید مدافع حرم علی اصغر شیردل به قلم محبوبه معظمی است. نویسنده کتاب را از سال‌های پیش از انقلاب و ازدواج والدین شهید آغاز می‌کند و بزرگ شدن علی به عنوان فرزند ارشد در یک خانواده نظامی به طور مفصل شرح داده شده است. او در جوانی جذب سپاه پاسداران  می‌شود و به شکل تخصصی در حوزه مخابرات فعالیت می‌کند. او در ایام جنگ داعش در سوریه برای کمک به نیروهای مقاومت به منطقه اعزام می‌شود و در آنجا به عنوان یک افسر ارشد در حوزه ارتباطات مشغول می‌شود. در هنگام یورش نیروهای داعش به شهر تدمر ایشان به همراه چند رزمنده ایرانی در کمین دشمن گرفتار می‌شوند و به شهادت می‌رسند. پیکر او برای چندین سال مفقود بود. در این کتاب با سبک زندگی شهید و خودسازی که در طول زندگی انجام می‌داد آشنا می‌گردیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

علی داخل ساختمان رفت بی سیم را روی میز گذاشت و و شروع کرد به راه رفتن در طول و عرض اتاق خون خونش را می‌خورد از نگرانی در حال انفجار بود. دلش برای بچه‌های سخنه کباب بود به هر جا که می‌دانست بی سیم زد و کمک خواست. دست‌هایش را مشت کرده بود و دندان‌هایش را به هم می‌سابید. بالاخره با بغض گفت: «عدنان، هماهنگ می‌کنم. مقاومت کنین.» عملاً هیچ کاری از دستش بر نمی‌آمد، فقط اشک‌هایش را با سرآستین پاک می‌کرد. در همان حال و هوا، یکی از نیروهای فاطمی به اتاقش آمد و گفت: «حاجی حقل الحیل به دست داعش افتاد. نمی‌دانست چه کند دکل از کار افتاده بود و ریپیتر بی سیم کار نمی‌کرد. اگر بی سیم درست نمی‌شد همه نیروها به خطر می‌افتادند، به خصوص نیروهایی که از سخنه عقب کشیده بودند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

پسرک فلافل فروش پسرک فلافل فروش
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
در مکتب مصطفی در مکتب مصطفی
۱۰ %
جمال یزدانی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
هیچ چیز مثل همیشه نیست هیچ چیز مثل همیشه نیست
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
سربلند سربلند
۱۰ %
محمد علی جعفری
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
برای زین اب روایت زندگی شهید مدافع حرم محمد بلباسی برای زین اب روایت زندگی شهید مدافع حرم محمد بلباسی
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
بیست سال و سه روز  شهید سید مصطفی موسوی بیست سال و سه روز  شهید سید مصطفی موسوی
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها