طوفان بمبئی

طوفان بمبئی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۲۵,۰۰۰
%۱۰
۱۱۲,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سفرنامه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۵۲
وزن:
۲۴۵ گرم
شابک:
9786000300012

معرفی کتاب

کتاب «طوفان بمبئی» مجموعه خاطرات مجتبی رحماندوست از سفرهایی است که در سال‌های مختلف رفته است. مجتبی رحماندوست سیاستمدار، شاعر و نویسنده‌ای است که در دوران نوجوانی در جبهه‌های جنگ حضور داشته و بعدتر نیز به عنوان نماینده مجلس و یکی از مسوولین جانبازان و ایثارگران فعالیت نموده است. او نیز همچون برادرش مصطفی رحماندوست طبع شعر دارد و تاکنون چندین کتاب به چاپ رسانده است. در این اثر سفرنامه‌ای رحماندوست ما را با خود به کشورهای دور و نزدیکی همچون ترکیه، برزیل، عراق، لبنان، مالزی و سنگاپور می‌برد. هرکدام از این سفرها تجربه متفاوت و منحصر به فردی بوده است. او سفر برزیل را همراه ورزشکاران جانباز و معلول پارالمپیکی انجام داده است. سفر ترکیه، سوریه و لبنان را با ماشین شخصی خود و به همراه خانواده رفته است و سفر مالزی و سنگاپور وی گزارشی از دیدار مراکز علمی و فناوری این کشورها به همراه جمعی از اساتید دانشگاهی است. این اثر دارای زبانی ساده و حاوی اطلاعات سیاسی و فرهنگی دست اولی است که مطالعه این اثر را ارزشمند می‌کند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در نشست‌های امروز به چشم خود، صبر و استقامت ملت فلسطین را در برابر دشمنان دیدم. این ملت شهادت‌ها و شکنجه‌ها و دستگیری‌ها و سختی‌ها را همه به شوخی و به توکل و به ایمان و به تمسخر دشمن گرفته‌اند. فضا فضای بسیار خوب و معنوی است. خانمی که قبل از زندان باردار بوده و نوزادش در زندان متولد شده، همراه پسرش آمده بود که حالا تقریباً چهارده پانزده ساله است. او بعد از تولد پسرش، دو سال و نیم در زندان بوده است. پسر او هم کوتاه سخن گفت او الان حافظ پانزده جزء قرآن است. خانواده‌ای به نام القواسمی هم آنجا بودند. نام پدر ابوالحسن بود و نام مادر ام حسن آنها ده پسر داشتند. مادر خانواده می‌گفت که حتی یک بار همه افراد خانواده دور یک سفره نبودیم. بیشتر پسرانش شهید شده بودند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

جاده یوتیوب جاده یوتیوب
۱۰ %
محمد علی جعفری
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
از کشمیر تا کاراکاس از کشمیر تا کاراکاس
۱۰ %
سرباز روح الله رضوی
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
976 روز در پس کوچه های اروپا 976 روز در پس کوچه های اروپا
۱۰ %
۸۴,۰۰۰
۷۵,۶۰۰ تومان
خال سیاه عربی خال سیاه عربی
۱۵ %
حامد عسکری
۱۶۷,۰۰۰
۱۴۱,۹۵۰ تومان
نیم دانگ پیونگ یانگ نیم دانگ پیونگ یانگ
۱۰ %
۲۲۵,۰۰۰
۲۰۲,۵۰۰ تومان
دهکده خاک بر سر دهکده خاک بر سر
۱۰ %
فائضه غفارحدادی
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها