شرح الف خمیده
۱
۰
نام اثر :

شرح الف خمیده

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
داستان
وزن :
۲۳۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۲۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۰۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۹۴,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

حیات پربلا و آزمایشی که معصومین علیهم السلام گذرانده‌اند می‌تواند الگویی برای تمام موحدان و خداجویان عالم باشد که در هنگام رسیدن به قرب الهی چه مشکلات فراوانی را باید در این جهان خاکی از سر بگذرانند. گزارش زندگی این بزرگان و پیوند اتفاقات ایشان با هنر معاصر سبب می‌شود تا مخاطب امروزی نیز بتواند ارتباطی روحی با این انوار حق پیدا کند و در این مسیر خود را برای پیمودن صراط حق آماده نماید.

کتاب «شرح الف خمیده» سه نگاه زنانه به زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) است. در نگاه اول ما با مادر ایشان حضرت خدیجه (سلام الله علیها) همراه هستیم که از روزهای بارداری این نور حق و خردسالی این بانوی بزرگ سخن می‌گوید و نشان می‌دهد در آن سال‌های سخت مکه یار و پناه مادر چه کسی بوده است. بخش دوم داستان از زبان خود حضرت زهرا (سلام الله علیها) در مورد روزهای زندگی با حضرت امیر است. و بخش سوم کتاب از زبان اسماء بنت عمیس از تلخ‌ترین روزهای زندگی معصومین یعنی روزهای بیماری و شهادت حضرت زهرا سلا الله علیها سخن می‌گوید. این کتاب از مستندات بسیار زیادی برای بیان داستان خود استفاده کرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

درد دوباره از پهلوهایم شروع شد و بعد در یک نقطه از شکمم جمع شد. عرق پیشانی‌ام را پوشاند. درد از شکم به کمرم رفت انگار مهره داغ روی کمرم بگذارند در یک لحظه درد گرفت اما زود آرام شد انگار که اصلاً دردی نبوده است. دوباره صدای طفل در گوشم پیچید:«یا اماه یا خدیجه» مگر می‌شد طنین این صدای بهشتی را بشنوم و درد داشته باشم؟ صدایش آرامشی داشت که نگرانی و درد را از بین می‌برد. این بار هم که صدایش رسید آرام شدم.

 

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده