راه سعادت بشری (آزمایش الهی)

راه سعادت بشری (آزمایش الهی)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۶۵,۰۰۰
%۱۰
۵۸,۵۰۰
تومان
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۰۸
وزن:
۲۳۰ گرم
شابک:
9786006940878

معرفی کتاب

مباحث کتاب «راه سعادت بشری» جلد هفتم از مجموعه آزمایش الهی در قالب ۱۳ جلسه مورد بررسی قرار گرفته است. آزمایش الهی بحثی است که به طور مستقیم به سعادت انسان مرتبط است. معظم له بعد از حدود ده سال، با رویکردی به فراخور زمان نکات کاربردی و کلیدی دیگری را به مجموعه بیانات گران سنگشان افزودند. اهمیت این مباحث آنجا بیشتر نمایش داده میشود که شروع بحث درباره معامله مؤمن با اهل دنیاست. ایشان نمونه‌هایی از اصحاب پیغمبر ﷺ را ذکر کردند که در زمان معاویه بر سر پول یا مقام معامله کردند و حق را رها کردند. دشمنان خدا از این افراد بیمی ندارند چون اهل معامله‌اند و کم یا زیاد خودشان را خواهند فروخت. اما عده‌ای هم بودند که اهل معامله با دشمنان نبودند. دشمن درصدد از میان برداشتن این دسته برمی آید. در ادامه ایشان آزمایش الهی را به عنوان یک سنت بدون تغییر الهی مطرح می‌کنند. ایشان تصریح میکنند آزمایشی که درباره آن حرف می‌زنیم، فقط از مؤمنین گرفته می‌شود؛ آن‌هایی که ادعای رابطه با خداوند دارند. هدف از امتحان جداسازی و اطلاع رسانی است. خداوند قلوب مؤمنین را درباره ایمانشان می‌آزماید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

به نحو کلّی خدا از من و تو یک امتحان فردی و یک امتحان اجتماعی دارد. هم به نحو فردی از ما امتحان می‌کند هم از نظر اجتماعی که بحث بعدی است. از بزرگترین صحنه‌های تاریخ صحنه کربلا بود که آزمایش می‌کرد. این دو بعد داشت هم به یک معنا صحنه‌ای آفریده خدا بود و هم صحنه‌ای آفریده انسان بود. داستان عاشورا دو چهره‌ای است هم آفریده خدا هم آفریده انسان‌هاست. هم فتنه الهی و هم فتنه بشری بود که خودشان را نشان دادند. طبق آنچه امام علی در آزمایش‌های الهی فرمود کمی از این‌ها قبول هستند. وقتی غربال می‌کنند نخاله فراوان است. مگر خدا رها می‌کند؟ همین که گفتی ایمان آوردیم خدا می‌خواهد دروغگو را از راستگو جدا کند می‌گویید که پیغمبر اکرم را قبول داریم. لذا در عین حال در تمام این صحنه‌ها حجت را تمام می‌کند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دعا حقیقت بندگی (جلد دوم) دعا حقیقت بندگی (جلد دوم)
۱۰ %
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
راه های قبولی در امتحان الهی (آزمایش الهی) راه های قبولی در امتحان الهی (آزمایش الهی)
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
ویژگی های امتحان الهی ویژگی های امتحان الهی
۱۰ %
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
حشر و نشر با امام حق و باطل حشر و نشر با امام حق و باطل
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
دعا حقیقت بندگی (جلد چهارم) دعا حقیقت بندگی (جلد چهارم)
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
امتحان الهی به بلا،شکر،صبر (آزمایش الهی) امتحان الهی به بلا،شکر،صبر (آزمایش الهی)
۱۰ %
۸۲,۰۰۰
۷۳,۸۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها