سرنوشت منطقه

سرنوشت منطقه

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۶۰,۰۰۰
%۱۰
۲۳۴,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۷۳۵
وزن:
۷۰۰ گرم
شابک:
9786225206991

معرفی کتاب

کتاب «سرنوشت منطقه» نوشته عبدالحلیم خدام معاون رئیس جمهور سابق سوریه، حافظ اسد، است. با قدرت گرفتن حزب بعث در سوریه و رسیدن حکومت به دست حافظ اسد، خدام از جمله دوستان صمیمی او بود که در تمام مدت ریاست حافظ از جایگاه مهمی برخوردار بود و در بالاترین جایگاه به وزارت خارجه و معاونت او رسیده بود. بسیاری حتی او را یکی از محتمل‌ترین افراد برای جانشینی حافظ اسد می‌دانستند. در دورانی که تمام جهان عرب علیه جمهوری اسلامی بودند و به شکل مالی و تسلیحاتی صدام را برای جنگ با ایران تجهیز می‌کردند، سوریه به دلیل مخالفت با رژیم بعث عراق و همچنین مواضع ضداسرائیلی ایران تنها حامی کشورمان در جهان بود. خدام به واسطه جایگاهش سفرهای متعددی به کشورمان انجام داده و آشنایی کاملی نسبت به مسوولان و سیاست‌های کشورمان دارد. او که در دوران بشار اسد به دلیل اختلاف نظر با بشار و وزیر امور خارجه از سمت خود استعفا داد با خروج از کشور به یک اپوزیسیون حکومت تبدیل شد. در این کتاب که پس از خروج از سوریه نگاشته شده همچنان شاهد هستیم او با وجود دشمنی شرط انصاف را رعایت کرده و نکات مهمی که ایران و سوریه در آن ها یکدیگر را تقویت می‌کند گوشزد کرده است. همچنین تصویر خوب از شمای کلی سیاست خارجی ایران نسبت به کشورهای همسایه را نمایش می‌دهد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ما تمایلی به گسترش دامنه جنگ نداریم بلکه از آن پرهیز داریم؛ همان طور که در گذشته پرهیز کرده بودیم این مسئله در عملکرد ما نمایان است، اما عدم تمایل ایران به گسترش دامنه جنگ نباید اینگونه تفسیر شود که انقلاب اسلامی زیر بارستم می‌رود و از کسی دستور می‌گیرد. ما تسلیم زبان زور سعودی نمی‌شویم چرا که از سعودی قدرتمندتر نیز نتوانست ما را تسلیم زورگویی خود کند! در ارتباط با نگرانی‌های جناب رئیس و اشاره ایشان به احتمال نزدیکی عراق و مصر یا احتمال فراموشی تقابل با اسرائیل و تبدیل شدن تقابل با ایران به عنوان مسئله اصلی این کشورها باید گفت که این مسائل اکنون نیز مطرح است. آنها تلاش می‌کنند که افکار عمومی کشور خودشان را علیه انقلاب اسلامی ایران تحریک کنند. اکنون با وجود اینکه ایران‌هراسی از سوی این کشورها اجرایی شده است اما ایران برای تنش زدایی از روابط خود با برادران سعودی آمادگی دارد. البته این مسئله به اقداماتی بستگی دارد که لازم است در ابتدا اتخاذ کنند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

نای و نی نای و نی
۱۰ %
امام موسی صدر
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
فرمانده در سایه فرمانده در سایه
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
کاپوچینو در رام الله کاپوچینو در رام الله
۱۰ %
سعاد امیری - لیلا حسینی
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
زندگی من زندگی من
۱۰ %
گلدا مایر - مختار مجاهد
۲۱۰,۰۰۰
۱۸۹,۰۰۰ تومان
مجاهدان راه خدا مجاهدان راه خدا
۱۰ %
نیکولاس بلانفورد - پروین عبد خدایی
۲۲۵,۰۰۰
۲۰۲,۵۰۰ تومان
زخم داوود زخم داوود
۱۰ %
سوزان ابوالهوی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها