زندانبان یهودی
۱
۰
نام اثر :

زندانبان یهودی

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
رمان
وزن :
۲۱۴ گرم
تعداد صفحه :
۲۶۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۹۸,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۸۸,۲۰۰ تومان

معرفی کتاب

زندگی ائمه و حوادث بزرگ و ماندگاری که در دوره ولایت هر کدام از ایشان رخ داده می‌تواند دستمایه هزاران اثر هنری قرار گیرد و هر هنرمندی می‌تواند با زبان خود قدمی در جهت اعزاز نام این اسماء مبارک بردارد. زندگی و زمانه امام کاظم (علیه السلام) از جمله مواردی است که بسیار جای کار دارد و برای شناساندن این امام معصوم می‌توان از ابزار ادبیات و هنر استفاده‌های فراوانی کرد.

همانطور که بسیاری از شما می‌دانید عمر امام هفتم شیعیان سالیان متمادی در زندان هارون الرشید خلیفه عباسی بی هیچ بهانه و جرمی به اسارت گذشت. کتاب «زندانبان یهودی»  در مورد رئیس شرطه‌های بغداد، سندی، مردی ظالم و ستمگری است که از هارون الرشید دستور دستگیر کردن امام را می‌گیرد. اما خبر ندارد که این اتفاق سرآغاز تحولات بزرگی برای خانواده‌‍اش و جهان اسلام است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

تعجبم بیشتر شد. این دیگر برای چه به موسی بن جعفر احترام می‌گذاشت؟ با خودم گفتم ما را ببین روی دیوار که داریم یادگاری می‌نویسیم؟ خودشان دارند به این آدم رو می‌دهند آن وقت گله دارند که چرا دیگران به وظایف‌شان عمل نمی‌کنند. من اما از اسب پایین نیامدم نباید از همین الان از خودم ضعف نشان می دادم. ابو منصور هم کنار من روی اسبش بود. اما مسیب از اسب پیاده شد و با چشم‌هایی لرزان به موسی بن جعفر خیره شد. جایش نبود که بهش بتوپم گذاشتم تا بعد خدمتش برسم. غلامان و کنیزان فضل بن یحیی، پشت سر موسی بن جعفر جمع شدند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده