قرآن (ره‌نامه: جلد۷)

قرآن (ره‌نامه: جلد۷)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۶۵,۰۰۰
%۱۰
۵۸,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۳۲
وزن:
۹۰ گرم
شابک:
9786227491777

معرفی کتاب

قرآن مثل کتاب معمولی نیست که آدم یک بار بخواند بگوید: خیلی خُب خواندیم و یاد گرفتیم، بعد ببندیم بگذاریم سر جایش. نه این مثل آب آشامیدنی است، حیات‌بخش است، همیشه مورد نیاز است؛ تأثیر آن تدریجی است، در طول زمان است، نهایت ندارد، هدایت او آخر ندارد. تبعیّت از هدایت الهی و نوری که او آورد که این نور قرآن است و قرآن کتاب هدایت و کتاب نور است، تبعیّت از این هدیه‌ی الهی به وسیله‌ی پیغمبر اکرم به بشریت، موجب این است که فلاح و رستگاری به بشر عطا بشود و عنایت بشود. بشر دنبال فلاح است، دنبال رستگاری است. گرفتاری بشریت از آغاز تا امروز عبارت است از نبود عدالت، نبود رحمت، نبود هدایت. گمراهی‌های گوناگون بشر زندگی را بر آن‌ها دشوار کرده است. امروز هم بشریّت، محتاج این است که به دعوت نبی اکرم -که دعوت حقّ است، دعوت صدق است، دعوت رحمت است- پاسخ بگوید؛ اگر بشر به این مرحله‌ی از بلوغ فکری برسد که به دعوت نبی مکرّم اسلام پاسخ بدهد، گرفتاری‌های بشر برطرف خواهد شد. کتاب «قرآن» که هفتمین جلد از مجموعه «ره‌نامه» است، بیانات مقام معظم رهبری را در این رابطه گردآوری کرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«امروز تمدّنی که امکانات نظامی را در اختیار مستکبران قرار داده، مبتنی بر نگاه مادّی به عالم آفرینش است. همین نگاه مادّی است که دنیا را بدبخت کرده؛ خود آن‌ها را هم بدبخت کرده. وقتی نگاه، نگاه مادی بود، سودپرستانه بود، دور از معنویّت بود، دور از اخلاق انسانی بود، نتیجه این می‌شود که قدرت نظامی و قدرت سیاسی و قدرت اطّلاعاتی در راه به زنجیر کشیدن ملّت‌ها به کار می‌رود. تمدّن غرب در این چند قرن اخیر که به اوج رسیده، هیچ هنری غیر از این نداشته است؛ بشریت را استثمار کردند، ملت‌ها را به زنجیر کشیدند، از علمشان استفاده کردند برای نابودی تمدن‌های ملت‌های دیگر و غلبه‌ی بر آن‌ها، بر فرهنگ آن‌ها، بر اقتصاد آن‌ها. اگر شما اوضاع و احوال قرن هجدهم و قرن نوزدهم و قرن بیستم میلادی را مطالعه کرده باشید، می‌بینید که این‌ها چه کردند در شرق آسیا، در هند، در چین، در آفریقا، در آمریکا؛ چه بلایی بر سر بشریت آوردند؛ چه جهنّمی برای ملت‌ها و انسان‌ها به وجود آوردند و آن‌ها را سوزاندند؛ فقط برای بهره‌کشی، برای استثمار. در علم پیشرفت کردند، در فناوری پیشرفت کردند، صنعت خودشان را به اوج رساندند؛ اما این را در خدمت بدبخت کردن ملت‌ها به کار بردند. چرا؟ چون آن تمدن پایه معنوی نداشت، معنویّت در آن نبود.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴) امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸) فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱) دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
هنر (ره‌نامه: جلد۳۱) هنر (ره‌نامه: جلد۳۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
سلامت و ورزش (ره‌نامه:جلد۲۹) سلامت و ورزش (ره‌نامه:جلد۲۹)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
جوان (ره‌نامه:جلد۱) جوان (ره‌نامه:جلد۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها