زندگی جهادی (ره‌نامه: جلد۲۴)

زندگی جهادی (ره‌نامه: جلد۲۴)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۷۰,۰۰۰
%۱۰
۶۳,۰۰۰
تومان
رده سنی:
جوانان
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۹۸ گرم
شابک:
9786227491951

معرفی کتاب

«زندگی جهادی» بیست و چهارمین جلد از مجموعه «ره‌نامه» است و به انواع تعاریف مسئله جهاد در اسلام می‌پردازد. این مجموعه که بیانات مقام معظم رهبری را در طول چندین دهه گردآوری کرده، با هدف آشنا کردن نسل جوان و مؤمن انقلابی با استراتژی‌ها و انگیزه‌های دشمن، نگاشته شده است. در این قسمت از مجموعه ره‌نامه، زندگی جهادی محوریت دارد و در ابعاد مختلفی به آن پرداخته شده است؛ از تعریف و چیستی جهاد از نگاه قرآن و احادیث اهل بیت (ع) تا اینکه در دنیای امروز، جهاد چه گستره‌ای از مسائل و پدیده‌ها را دربر می‌گیرد. سخنان مقام معظم رهبری که در این کتاب‌ها جمع‌آوری شده اقشار متفاوتی را مخاطب خود قرار می‌دهد؛ مانند دانشجویان، نیروهای نظامی، روحانیون، هنرمندان و فعالان فرهنگی و... که هریک به تناسب شنونده‌ای که دارد، گوشه‌ای از این بحث را باز می‌کند. پس از شناخت تعاریف ابتدایی، به سراغ عرصه‌های متفاوت جهاد در زندگی فردی و اجتماعی می‌رویم و نقش این وظیفه اسلامی را در دنیای امروز بررسی می‌کنیم. عرصه مجاهدت فردی و اخلاقی جایی است که باید تقوا و پرهیزگاری را بیاموزیم. در عرصه مجاهدت خانوادگی، وظیفه ما تربیت فرزندانی انقلابی و مخلص است. در عرصه مجاهدت فرهنگی-اجتماعی، هر فرد معادل است با یک مبلّغ دینی که وظیفه تثبیت ایمان به واسطه دانش و هنر و فعالیت‌های اجتماعی را دارد. به همین ترتیب عرصه مجاهدت اقتصادی نیز از یک مسلمان شیعه می‌خواهد که با قناعت و پشتکار، به دنبال ایجاد یک فضای امن اقتصادی برای خود و دیگران باشد. این مجموعه کتاب به همت «انتشارات انقلاب اسلامی» به چاپ رسیده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«روحیه جهادی را بر روحیه تافته جدا بافته بودن ترجیح بدهید. یکی از خطراتی که گریبان کسانی را که یک امتیازی دارند می‌گیرد، این است که احساس کنند تافته جدا بافته‌اند، احساس کنند یک سر و گردن از همه بالاترند؛ این خطر بزرگی است، این یک خطر شخصیتی است، یک بیماری شخصیتی است؛ نگذارید این بیماری در شما رشد بکند و راهش هم این است که کار جهادی و روحیه جهادی را در خودتان تقویت کنید. روحیه جهادی یعنی کار را برای خدا انجام دادن، کار را وظیفه خود دانستن، همه نیروها را در راه کار درست به میدان آوردن؛ این روحیه جهادی است. برای اینکه این روحیه جهادی در شما تقویت بشود، حضورتان در اردوهای جهادی خیلی خوب است. نگویید وقتمان تلف می‌شود؛ نه، بیشترین و بهترین استفاده از وقت همین است. درستان را بخوانید، پژوهشتان را بکنید، کارتان را بکنید، در اردوهای جهادی هم که در دوره سال، چند هفته‌ای انسان را مشغول می‌کند شرکت کنید. این شما را با متن مردم آشنا می‌کند. این شما را با مشکلات و معضلات جامعه که غالباً از چشم مسئولین دور می‌ماند، آشنا می‌کند. بعضی از مسئولین خبر از واقعیت‌های جامعه ندارند. دور خودشان و یک شعاع محدودی را فقط می‌بینند؛ اینکه در روستاها چه می‌گذرد، در شهرهای دور چه می‌گذرد، در خانواده‌های فرودست چه می‌گذرد، این‌ها را اصلاً ملتفت نیستند. این را من در طول این تجربه طولانی بیست‌سی‌ساله، مکرّر تجربه کرده‌ام؛ این را دیده‌ام د‌ر بعضی‌ها که به شما عزیزانم دارم عرض می‌کنم؛ خبر ندارند که چه هست. شما الان جوان هستید، نیرو دارید، حوصله دارید، وقت دارید، گرفتاری زیادی ندارید؛ از این فرصت استفاده کنید. یکی از فرصت‌ها هم همین اردوهای جهادی است... با حضور در اردوهای جهادی و تماس مستقیم با مردم، احساس مسئولیت پیدا می‌کنید. انسان وقتی خدمت کرد، به طور مستقیم خدمت در چشم انسان عزیز می‌شود؛ نقاط ضعف را پیدا می‌کنید.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی) مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی)
۱۵ %
سید علی حسینی خامنه ای
۲,۸۷۵,۰۰۰
۲,۴۴۳,۷۵۰ تومان
حوزه و روحانیت (ره‌نامه:جلد۱۳) حوزه و روحانیت (ره‌نامه:جلد۱۳)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
علم و فناوری (ره‌نامه: جلد۳۳) علم و فناوری (ره‌نامه: جلد۳۳)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹) روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰) غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
نبوت (ره‌نامه: جلد۶) نبوت (ره‌نامه: جلد۶)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها