ده گفتار شهید مطهری
۲
۰
نام اثر :

ده گفتار شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
-
وزن :
۴۱۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۷۱ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۷۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۷۱,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

استاد شهید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«ده گفتار» می‌باشد که حاصل جمع‌آوری ده مقاله ارزشمند از سالهای ۱۳۳۹ تا ۱۳۴۱، در انجمن ماهانه دینی، انجمن اسلامی مهندسین و ... است.

این اثر با روشی فقهی و با استدلال‌های منطقی نگاهی ژرف به موضوعاتی همچون احیای تفکر دینی، تقوا، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، رهبری نسل جوان و... می‌اندازددر بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((آن حکمتی که به اصطلاح مولود تقوا است و آن روشنی و فرقانی که در اثر تقوا پیدا می‌شود حکمت عملی است نه حکمت‌ نظری . حکما اصطلاحی دارند که عقل را منقسم می‌کنند به دو قسم : عقل نظری و عقل‌ عملی .))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده