دشمن عزیز

دشمن عزیز

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۳۰,۰۰۰
%۱۰
۲۹۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
رمان
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۵۲۸
وزن:
۳۱۴ گرم
شابک:
9786003534254

معرفی کتاب

شخصیت «جودی ابوت» یکی از نوستالژیک‌ترین کارکترهایی بود که در کارتون‌های تلویزیون پیدا می‌شد. او یک دختربچۀ یتیم بود که با حمایت یک مرد ناشناس که اختلاف سنی زیادی هم با او دارد، به زندگی مرفه و خوبی می‌رسد و در نهایت نیز با او ازدواج می‌کند. سپس نویسندۀ همان داستان یعنی «جین وبستر»، با موفقیت گسترده و شهرت جهانی که به واسطۀ کتاب اولش به دست آورده بود، به سراغ نوشتن یک اثر جدید می‌رود و کتاب «دشمن عزیز» را خلق می‌کند. این نویسندۀ قرن بیستمی با نگارش کتاب دومش توانست محبوبیت و طرفداران بیشتری هم کسب کند. داستان این کتاب به شیوۀ کتاب‌های دنباله‌دار «مارک تواین»، روایتی از قصۀ زندگی «سالی مک براید» نزدیک‌ترین دوست جودی ابوت است. در داستان اول ما فقط می‌دانیم که سالی هم مثل جودی در یتیم‌خانه است، اما هرگز نمی‌خوانیم که سرنوشت او چه شد. در این کتاب هم داستان به شیوۀ نامه‌نگاری از سمت سالی به چند شخص روایت می‌شود؛ یکی از آن‌ها جودی است، دیگری «جرویس پندلتون»، شوهر جودی و صاحب یتیم‌خانه است که موقتاً سالی را به عنوان مدیر آن انتخاب کرده است. دو شخص دیگر نیز مخاطب او هستند؛ آقای «گوردون هالاک»، یک سناتور ثروتمند که بعدتر رابطه‌ای عاشقانه بین او و سالی شکل می‌گیرد، و «سندی مک‌ری» که پزشک اسکاتلندی بداخلاق یتیم‌خانه است و روی صحبت سالی از عبارت «دشمن عزیز»، با اوست. این کتاب داستان رشد شخصیتی سالی، قبول مسئولیت زندگی، تبدیل او از یک دخترک تنبل به مدیر یک یتیم‌خانه، و فرآیند حرکت او به سمت یک زن و انتخاب همسر آینده‌اش را به زیبایی از خلال نامه‌هایش به دیگران روایت می‌کند؛ نامه‌هایی که هرکدام از آن‌ها وابسته به دریافت‌کننده‌شان، بخشی از دغدغه‌های او را شرح می‌دهد و ابعاد مختلف شخصیت او را به تصویر می‌کشد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«در منزل پندلتون، نیویورک
دشمن عزیز من!

امیدوارم وقتی این نامه به دستتان می‌رسد، نسبت به آخرین باری که شما را دیدم در شرایط ذهنی آرام‌تری باشید. با تأکید تکرار می‌کنم که به خاطر سهل‌انگاری و بی‌احتیاطی سرپرست نوانخانه نبود که آن میکروب‌های سرخک خزیدند بین بچه‌ها؛ بلکه این مسئله نتیجۀ ساختار نامناسب ساختمان قدیمی‌مان است که اجازۀ قرنطینه کردن موارد بیماری‌های واگیردار را نمی‌دهد. از آن‌جا که دیروز صبح پیش از عزیمت من، منّت بر ما نگذاشتید و سری بهمان نزدید، نتوانستم توصیه‌های پیش از سفرم را تقدیم شما کنم. بنابراین در این یادداشت از شما خواهش می‌کنم با چشمانی تیزبین «مامی پروت» را معاینه کنید. تمام بدنش پرشده از لکه‌های سرخ‌رنگ که شاید سرخک باشد، گرچه امیدوارم چنین نباشد. بدن مامی خیلی راحت سرخ می‌شود. دوشنبۀ آینده ساعت شش به زندگی‌ام در زندان باز می‌گردم...!»

با احترام س. مک‌براید
پی‌نوشت: امیدوارم از من به دل نگیرید اما شما از آن دکترهایی نیستید که من ستایش‌شان می‌کنم. من از دکترهای چاق و گرد و خندان خوشم می آید.»»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

اِما اِما
۱۰ %
جین آستین - خجسته کیهان
۳۶۵,۰۰۰
۳۲۸,۵۰۰ تومان
جین ایر (جلد اول) جین ایر (جلد اول)
۱۰ %
نوشین ابراهیمی - شارلوت برونته
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
ربکا ربکا
۱۰ %
خجسته کیهان - دافنه دوموریه
۳۶۵,۰۰۰
۳۲۸,۵۰۰ تومان
بابا لنگ دراز بابا لنگ دراز
۱۰ %
محسن سلیمانی - جین وبستر
۲۳۰,۰۰۰
۲۰۷,۰۰۰ تومان
دزیره (جلد اول) دزیره (جلد اول)
۱۰ %
آن ماری سلینکو - کیوان عبیدی آشتیانی
۳۲۰,۰۰۰
۲۸۸,۰۰۰ تومان
رویا رویا
۱۰ %
امیل زولا - محمود گودرزی
۳۱۰,۰۰۰
۲۷۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها