داغ دلربا

داغ دلربا

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۵,۰۰۰
%۱۰
۳۱,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 2 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۹۵
وزن:
۱۴۶ گرم
شابک:
9786227510065

معرفی کتاب

داغ دلربا روایتی مستند از اولین روزهای شهادت حاج قاسم سلیمانی است. میثم امیری با سفر به شهر‌های مختلف و حضور در تشییع سردار تلاش کرده است این حماسه میلیونی را با قلم خود ثبت و ضبط نماید.

این کتاب که توانسته در چهاردهمین جایزه ادبی جلال و کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده گردد در سال 1399 توسط نشر خط مقدم منتشر گردیده است. روایت این کتاب از شهر اهواز آغاز می گردد و در شهر‌های مشهد، تهران و کرمان ادامه می‌یابد. نویسنده با حضور در میان مردم تلاش کرده اتفاقات ریز و درشت این حادثه تاریخی را مکتوب نماید. او همچنین به نظرات و دیدگاه رسانه‌های داخلی و خارجی نیز نظر داشته است. نگاه دقیق و قلم صریح میثم امیری در ذکر حوادث تلخ و شیرین این ایام باعث خلق روایتی جذاب و خواندنی شده است. نویسنده به ماجرای هواپیمای اوکراینی نیز نظر داشته است و سرنوشت یکی از شخصیت‌های اصلی این کتاب با این حادثه هولناک گره خورده است.

در ادامه برشی از کتاب «داغ دلربا» را می‌خوانید:

ابن عباس می‌گوید:« سردار وصیت کرده است روی قبرش بنویسند سرباز قاسم سلیمانی.» نتیجه می‌گیرد همه چیزش حساب شده بود. تازه یک بار هم رفته است پیش آقای جوادی آملی. کفن برده و از آقای جوادی خواسته شهادت بدهد سردار، بنده‌ی خدا بوده و در راه رضایت خدا قدم برداشته است. آقای جوادی هم گفته بود او چه صلاحیت دارد که برای سردار چنین شهادتی بدهد. سردار فکر همه جا را کرده بود. نمی‌دانم این جمله را او گفته است یا نه ولی حال و روز و کار‌هایش به این جمله می‌خورد. سردار تمام بیابان و زمین خدا را سیر می‌کرد تا گلوله‌ای سرگردان به او بخورد و شهید شود؛ اما دست تقدیر این بود که در یک «بیگ پروادکشن» هالی‌وودی نیمه شب به آرزویش برسد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

من زنده ام - جلد نرم من زنده ام - جلد نرم
۱۰ %
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
سلام بر ابراهیم (جلد 1) سلام بر ابراهیم (جلد 1)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
تو شهید نمیشوی تو شهید نمیشوی
۱۰ %
احمد رضا بیضایی
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
سلام بر ابراهیم (جلد 2) سلام بر ابراهیم (جلد 2)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
مرتضی و مصطفی مرتضی و مصطفی
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۷۲,۰۰۰
۶۴,۸۰۰ تومان
نامه های فهیمه نامه های فهیمه
۱۰ %
علیرضا کمری
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها