خیرالنساء

خیرالنساء

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۹۰,۰۰۰
%۱۰
۸۱,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۸۰
وزن:
۲۶۶ گرم
شابک:
9786227629927

معرفی کتاب

کتاب «خیرالنساء» روایت زندگی خیرالنساء صدخروی از بانوان جهادی دوران دفاع مقدس است. این اثر از زبان خود خیرالنساء روایت می‌شود و او ماجرای زندگی صدساله خود را از دوران خردسالی آغاز می‌کند. او فضای بزرگ شدن و تربیت در روستای صدخرو سبزوار را به خوبی ترسیم می‌کند و نشان می دهد چگونه دختران روستایی خیلی زود شانه زیر مسوولیت‌های بزرگ می‌دهند و به زنانی بالغ تبدیل می‌شوند. با آغاز جنگ تحمیلی پسران خیرالنساء راهی دفاع از وطن می‌شوند و او به همراه دختران و زنان روستا کارهای پشتیانی را آغاز می‌کنند. صدخرو به یکی از کانون‌های مهم پخت نان و کلوچه برای جهبه‌ها تبدیل می‌شود. کامیون‌های آرد به این روستای کوچک می‌رفتند و با کیسه‌های نان و کلوچه که به همت این زنان خستگی ناپذیر پخته شده بود، برمی‌گشتند. این اثر به خوبی نشان می‌دهد یک بانوی مومن روستایی چگونه در فضای آرمانی انقلاب می‌تواند اثرگذار باشد و در پیشبرد اهداف یک ملت نقشی کلیدی ایفا کند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

موقع رفتن دویدم توی خانه و نرمه‌های کلوچه را ریختم توی نایلون و آوردم پیشش گفتم:«ناشتا خوردین؟» نگاهی کرد و گفت:«نه» نایلون کلوچه را گرفتم سمتش و گفتم: «بگیر همین‌ها رو توی راه بخور، گرسنه‌ای.» نگاهی به نایلون دستم کرد و عقب‌تر رفت. «ببر ببر مگ ما چیکاره‌ایم که بخوریم؟ اینها برای من خوب نیست ببر بریز سر همون نایلون‌ها. قسمت هرکی بشه میخوره.»

هر کار کردم نایلون را از دستم نگرفت. گفتم: «چه فرقی میکنه؟ مگه شما برای جبهه کار نمیکنین؟!» سرش را انداخت پایین و گفت:«ما کجا و آن‌های جبهه کجا این‌ها برای ما حلال نیست ببر».

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ماهرخ ماهرخ
۱۰ %
مهشید اسماعیلی
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
خداحافظ سارایوو خداحافظ سارایوو
۱۰ %
آتکا رید - هانا اسکوفیلد
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
اینجا سوریه است اینجا سوریه است
۱۰ %
زهره یزدان پناه قره تپه
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
از چنده لا تاجنگ از چنده لا تاجنگ
۱۰ %
گلستان جعفریان
۱۵,۰۰۰
۱۳,۵۰۰ تومان
هدیه ای باشد برای تو هدیه ای باشد برای تو
۱۰ %
محمد قاسم زاده
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
زن ها روحانی نمی شوند زن ها روحانی نمی شوند
۱۰ %
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها