خطبه فدک

خطبه فدک

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۰۸
وزن:
۲۴۰ گرم
شابک:
9786009319510

معرفی کتاب

پس از رحلت رسول اکرم دو حادثه مهم و سرنوشت ساز روی داد که تمامی حوادث بعد از خود را تحت تأثیر قرار داد. این دو حادثه یکی تشکیل سقیفه و غصب خلافت مسلمین و دیگری غصب «فدک» یعنی قطعه زمین اهدایی پیغمبر گرامی اسلام به دخترش فاطمه زهرا این بود. پس از مدت بسیار کوتاهی از این دو رویداد و بعد از چند بار پیگیری برای بازپسگیری فدک و بی‌نتیجه بودن آن حضرت زهرا این در مسجد النبی لال حاضر شد و خطبه‌ای را در حضور مهاجرین و انصار ایراد فرمود که از آن پس به خطبه فدک معروف گردید. این خطبه نه تنها مسائل مربوط به فدک را به خوبی حق اهل بیت در آن را به روشنی اثبات می‌کند بلکه مشتمل بر مضامین بلند در معارف اعتقادی است. بیان اصول اعتقادی با بیانی شیوا از توحید گرفته تا نبوت و معاد اسرار احکام و اوامر و نواهی الهی، ذکر وضع مردم قبل از بعثت رسول خدا، مبارزات و سختی های پیامبر  و على برای پیروزی و تثبیت دین خدا، فتنه‌های دشمنان و برخی منافقان در تمام این زمان‌ها، تعیین جانشینی علی (علیه اسلام) از طرف خدا در روز غدیر، رحلت پیامبر و عهد شکنی اصحاب، غصب خلافت و مخالفت با حکم خدا در قرآن غصب فدک و کنار زدن احکام ارث و هبه و بسیاری موضوعات دیگر از جمله مطالب این خطبه است که در نهایت اختصار و در اوج استحکام و زیبایی بیان شده است. حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی که سال‌ها است شمع فروزان وجودش، محفل شیفتگان مکتب اهل بیت را روشنی و گرمی می‌بخشد و چشمه زلال دروس مختلف ایشان، مشتاقان معارف حقه را متناسب با سطح فکری و میزان طلبشان سیراب می‌کند در سال ۱۳۷۴ طی ۱۷ جلسه به شرحی مختصر از خطبه حضرت زهرا پرداختند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یکی از مربیان بزرگ من «رضوان الله تعالی علیه» فرمود: کسانی که مطالب را قبول نمی‌کنند حمل بر صحتش این است که بگوییم: نمی‌فهمند و الا اگر بفهمند و عمل نکنند که شیطان‌اند این‌هایی که می‌گویند باید در سایه دین وضع امور دنیوی مان یعنی صرفاً امور حیوانی خود را تأمین کنیم و هر وقت هم پای خطر پیش آمد می‌گویند: إن شاء الله آقا امام زمان خودشان تشریف بیاورند شمشیر بزنند؛ این نوع افراد بنا به حمل صحت نمی‌فهمند و به قول آن عالم بزرگ مانند حمار هستند و الا حکم شیطان را دارند و مثل حیوانات سر در آن سر در آخور خود کرده اند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

شفاعت در مواقف شفاعت در مواقف
۱۰ %
مجتبی تهرانی
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دعا حقیقت بندگی (جلد چهارم) دعا حقیقت بندگی (جلد چهارم)
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
راه های قبولی در امتحان الهی (آزمایش الهی) راه های قبولی در امتحان الهی (آزمایش الهی)
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
دعا حقیقت بندگی (جلد دوم) دعا حقیقت بندگی (جلد دوم)
۱۰ %
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
دعا حقیقت بندگی (جلد پنجم) دعا حقیقت بندگی (جلد پنجم)
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
مرگ یا تولدی دوباره مرگ یا تولدی دوباره
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها