جنگ پنهان

جنگ پنهان

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۴۵,۰۰۰
%۱۰
۱۳۰,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۴۰۶
وزن:
۴۱۶ گرم
شابک:
9786225206830

معرفی کتاب

کتاب «جنگ پنهان» نوشته کریگ وایت لاک خبرنگار و پژوهشگر سیاسی اهل آمریکا است. او که از سال 2002 تا 2017 در افغانستان حضور داشته و از نزدیک شاهد وقایع رخ داده این کشور بوده، با نوشتن این اثر افشاگرایانه نقد و تحسین بسیاری دریافت نمود و این کتاب نامزد جوایز مختلفی گشت. این اثر می‌خواهد قرائت رسمی دولت‌مردان آمریکایی از جنگ طولانی مدت افغانستان را به چالش بکشد. آمریکا بعد از ماجرای 11 سپتامبر به طالبان اعلام جنگ کرد و مردم آمریکا که امنیت خود را در خطر می‌دیدند با این تصمیم دولت همراهی کردند. آن‌ها در سال 2002 وارد جنگی شدند که طولانی‌ترین جنگ ایالات متحده محسوب می‌شود و سرانجام در سال 2017 با دستور باراک اوباما نیروهای آمریکایی از این کشور خارج شدند. گرچه در تمام این سال‌ها رووسای جمهور آمریکا به نحوی سخن می‌گفتند که نشان از آن بود که در افغانستان به پیروزی کامل رسیده‌اند و توانسته‌اند تروریسم و القاعده را در این کشور بخشکانند اما زمانی که نویسنده در بطن ماجرا قرار گرفته و به گزارشات فاش نشده از سربازان آمریکایی مراجعه متوجه شده ماجرا چیز دیگری است. صدها میلیون دلار پول ایالات متحده خرج هدفی شد که حالا بعد از گذشت بیست سال هنوز محقق نشده و همچنان شاهد هستیم که حکومت این کشور در دست طالبان است. در این اثر نویسنده با جستجو در منابع سری توانسته به اطلاعات تازه و دست اولی پیرامون این جنگ دست یابد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اما با به سراشیبی افتادن جنگ عراق دولت بوش به این نتیجه رسید که حالا بهترین زمان برای کاهش عملیات نظامی در افغانستان و نمایش آن به عنوان موفقیتی بزرگ است. را مسفلد در دسامبر ۲۰۰۳ از کابل دیدن کرد و در حاشیه سفری هم به شهر شمالی مزار شریف داشت. او در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او پرسید آیا می‌ترسید که طالبان برگردد، با بی‌اعتنایی گفت: «نه. آنها چنین فرصتی پیدا نخواهند کرد. اگر بیش از دو نفر از آن‌ها در جایی جمع شوند کشته یا اسیر خواهند شد.» رامسفلد در بازگشت به واشنگتن به هیأت امنای مؤسسۀ امریکن اینترپرایز، اندیشکده‌ای محافظه کار گفت: «نشانه‌های پیشرفت در همه جا دیده می‌شوند.» و «افغانستان در گوشه رینگ قرار گرفته است.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

محمد سرور محمد سرور
۱۰ %
فروغ زال
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
سفر به سرزمین آریایی ها سفر به سرزمین آریایی ها
۱۰ %
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
دختران کابلی 1 - نان آور دختران کابلی 1 - نان آور
۱۰ %
دبورا الیس - شهلا انتظاریان
۲۲,۰۰۰
۱۹,۸۰۰ تومان
دور برگردان دور برگردان
۱۰ %
سید زهیر مجاهد
۸۸,۰۰۰
۷۹,۲۰۰ تومان
نهان خانه نهان خانه
۱۰ %
ام البنین ماهر
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
طالبان طالبان
۱۰ %
وحید خضاب - فهمی هویدی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها