جامعه اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:7)

جامعه اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:7)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۲,۰۰۰
%۱۰
۱۹,۸۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۰۰
وزن:
۲۱۶ گرم
شابک:
9789641896975

معرفی کتاب

دفتر هفتم از مجموع دفاتر مکتب انقلاب اسلامی به منظور روشن شدن جایگاه «جامعه‌ی اسلامی» در فرآیند تحقق اهداف اسلامی شاخصه‌ها و عوامل شکل گیری جامعه‌ی اسلامی، نقشه‌ی راه تحقق جامعه‌ی اسلامی مبتنی بر مکتب فکری و سیاسی و اجتماعی حضرت امام خامنه‌ای و راهبردهای نظام سلطه و استکبار جهانی برای جلوگیری از تحقق کشور و جامعه نمونه اسلامی در چهار بخش گردآوری و تنظیم و تدوین شده است. ارائه‌ی تصویری روشن از جامعه‌ی اسلامی برای مقابله با کج فهمی‌های برخاسته از غفلت، تنبلی، جهالت و دشمنی‌هایی که آمال و آرزوهای انسانی را به لذات حیوانی تقلیل می‌بخشند امری ضروری است. به منظور مبارزه با دشمن در این عرصه ی خطرناک، مکتب امام خامنه‌ای، اقدام به ارائه‌ی شاخصه‌های زندگی اسلامی در هفت حوزه‌ی کلان زندگی کرده است؛ حوزه‌های ایمان و معنویت، قسط و عدل، علم و معرفت، صفا و اخوت، صلاح اخلاقی و رفتاری اقتدار و عزت و کار و حرکت و پیشرفت دائمی در هفت گفتار تدوین و تقدیم شده است. رهبری معظم انقلاب اسلامی در این هفت گفتار شاخص‌هایی نشان داده‌اند تا با توجه به آن‌ها علاوه بر اینکه عادات و فرهنگ‌های غیر اسلامی از فرهنگ اسلامی قابل تشخیص باشد وظایف مردم نیز در تشکیل دولت و جامعه ی اسلامی نیز روشن شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

مردمی بودن ارزشی بالاتر از انتخاب شدن به وسیله‌ی مردم است. بعضی افراد ممکن است در یک نظام دمکراتیک به شکل دمکراتیک هم انتخاب شوند، اما با مردم رابطه‌ای نداشته باشند. اینها مردمی نیستند. در کشور اسلامی ما، مردمی بودن یک ارزش است. رئیس جمهور مردمی است؛ مسئولان مردم‌اند و می‌خواهند مردمی باشند هر کس بیشتر به مردم نزدیک باشد، بیشتر احساسات مردم را درک کند و بیشتر با مردم احساس و ابراز همدردی کند، مردم به او علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند این هم یکی از امتیازات بزرگ وضع کنونی ماست.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
۱۵ %
۱,۵۰۰,۰۰۰
۱,۲۷۵,۰۰۰ تومان
روایت رهبری روایت رهبری
۱۰ %
سید یاسر جبراییلی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
ساده مثل روح الله ساده مثل روح الله
۱۰ %
علی اکبر سبزیان
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
تفسیر سوره حمد تفسیر سوره حمد
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها