توکل

توکل

توکل

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۷۰,۰۰۰
%۱۰
۱۵۳,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۱۶
وزن:
۴۵۵ گرم
شابک:
9786006940977

معرفی کتاب

کتاب «توکل» اولین جلد از مجموعه اخلاق توحیدی است که توسط موسسه جوانان آستان قدس رضوی تهیه و منتشر گردیده است. در این اثر با یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین تعابیر دینی آشنا می‌گردیم. دین مبین اسلام که برنامه‌ای مدون از جانب خداوند برای سعادت و هدایت انسان است جنبه‌های مختلفی دارد که فهم آن‌ها نیازمند مطالعه و تفکر است. یکی از اصطلاحات معروف در دین عبارت توکل است. از آنجا که در باور دینی ما خداوند تبارک و تعالی مسبب تمامی افعال است و منشا صدور تمام عالم هستی او است پس انسان نیز در تمام کارهایش باید خداوند را وکیل کارها قرار دهد و همه چیز را به او بسپارد. در این کتاب با مفهوم حقیقی توکل آشنا می‌شنویم و این اصطلاح را از منظر تعابیر اهل بیت بررسی کرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

وقتی انسان این حقیقت را از لحاظ علمی فهمید باید در گام دوم این حقیقت را آهسته آهسته در قلبش نفوذ دهد و تلاش کند این حقیقت عالی در دل و جانش بنشیند. جای گرفتن این حقایق در قلب دو راهکار اصلی دارد. تذکر این معارف به قلب .۲ عمل کردن بر طبق آنها در زندگی این مطلب که ما آن به آن وابسته خداوند هستیم و اسباب و علل ظاهری هیچ استقلالی در برطرف کردن نیاز ما ندارند از مطالبی است که پذیرش قلبی آن دشوار است و چنین مفاهیمی برای ما بیگانه است لذا خداوند متعال در قرآن کریم بارها این حقیقت را متذکر شده تا کم کم قلب انسان این مطالب را بپذیرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فدک در تاریخ فدک در تاریخ
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
خادم ارباب کیست خادم ارباب کیست
۹ %
سید علی اصغر علوی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۵۰۰ تومان
احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
دختر پیامبر (ص) دختر پیامبر (ص)
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
کتاب آه کتاب آه
۱۰ %
یاسین حجازی
۲۹۵,۰۰۰
۲۶۵,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها