تفسیر سوره منافقون

تفسیر سوره منافقون

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۶۰,۰۰۰
%۱۰
۵۴,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۵۲
وزن:
۱۴۸ گرم
شابک:
9786225503205

معرفی کتاب

حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در محافل مختلف تلاش نموده‌اند متناسب با مخاطب جلسه و شرایط زمانی و اجتماعی کشور مباحثی از قرآن را تبیین نمایند که هم روشن کننده پیام آیات الهی باشد و هم اینکه برای شنوندگان و خوانندگان چراغ راهی باشد که بتوانند در دوراهی ها و اوضاع غبارآلود راه را از بیراهه تشخیص دهند. «تفسیر سوره منافقون» در جمع برخی از پاسداران سپاه در همان سال های ابتدایی انقلاب مطرح گردیده است. ایشان تاکید و اهتمام به توضیح و تفسیر سور جز 27 و 28 قرآن را این دانست که اکنون ایران در برهه حکومت سازی است و نیازمند این است به سوره های مدنی توجه داشته باشد. چرا که پیامبر در مدینه توانست حکومت اسلامی تشکیل دهد و سوره های نازل شده در این شهر نیز در جهت تبیین اهداف حاکم اسلامی و حکومت در برخورد با چالش ها و حوادث مختلف است. سوره منافقون از آن جهت که به بررسی خصوصیات اخلاقی و رفتاری منافقان می پردازد این نام را گرفته و رهبر انقلاب نیز تلاش داشته اند نکات برداشت شده از آیات را با حوادث روز جامعه تطبیق دهند تا درس روشنی برای مردم قرار گیرد. ایشان در هشت جلسه یازده آیه این سوره را توضیح و تفسیر داده‌اند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

بعد از انقلاب هم همین جور خب این گروه منافقین، تصریح نمی‌کردند به اینکه ضددین و ضدقرآنند؛ على الظاهر معتقد به قرآن بودند؛ اعلامیه می‌دادند با نام خدا با آیه‌ی قرآن به کسانی که می‌خواستند جذب کنند به جوان‌هایی که می‌خواستند به طرف خودشان بکشانند، به پدرها و مادرهای بچه ها که می‌خواستند [آنها را] خام کنند و از پولشان و از خانه‌شان و از امکاناتشان و از احساساتشان استفاده کنند نمی‌گفتند ما مخالف با اسلام مخالف با دین هستیم؛ می‌گفتند ما مسلمانیم و آنها را خام می‌کردند. الان چقدر از پدرها و مادرهای این منافقین چه منافقین معدوم چه منافقین زندانی، چه منافقین فراری، نمی‌دانند خبر ندارند که بچه‌هایشان کافر بودند؛ چرا؟ چون می‌دیده است که این پسر مثلاً یک دانه قرآن هم در جیبش گذاشته وقتی رفته زندان که با او ملاقات کند گفته که پدر من مسلمانم؛ این هم قرآن است. خب یک قرآن را می‌شود به دو سه تومان خرید گذاشت در جیب؛ حالا اینکه دلیل اسلام نمی‌شود این چه مسلمانی‌ای است که انسان با کشور قرآن با حکومت قرآن با مرجع قرآنی، با ولی امر اسلامی و الهی بجنگد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

برای زندگی-امام موسی صدر برای زندگی-امام موسی صدر
۱۰ %
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
تفسیر سوره حمد تفسیر سوره حمد
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
تفسیر سوره بقره تفسیر سوره بقره
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۲۳۰,۰۰۰
۲۰۷,۰۰۰ تومان
تفسیر سوره ممتحنه تفسیر سوره ممتحنه
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
تفسیر سوره مجادله تفسیر سوره مجادله
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
برگزیده تفسیر نمونه (5 جلدی) برگزیده تفسیر نمونه (5 جلدی)
۵ %
آیت الله مکارم شیرازی - احمد علی بابایی
۱,۲۰۰,۰۰۰
۱,۱۴۰,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها