تشکیلات توحیدی

تشکیلات توحیدی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۴۲۰,۰۰۰
%۱۰
۳۷۸,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
وزیری
صفحات:
۶۳۳
وزن:
۱۰۶۰ گرم
شابک:
9786009992416

معرفی کتاب

هر حرکتی که از انسان صادر شود چه حرکت‌های قلبی و چه حرکت‌های روحی و چه حرکت‌های جوارحی از این دو حد خارج نیست یا به طرف صراط مستقیم و الله است و یا طاغوتی است. همین دو راه بیشتر نیست. این یک اصل است کفر به طاغوت و ایمان به خدا. یعنی ما همه‌ی عالم وجود را تقسیم می‌کنیم به دو قسمت؛ یک قسمت منطقه‌ی نفوذ طاغوت است باید به آن کفر ورزید، یک قسمت منطقه‌ی نفوذ الله است. باید به او ایمان آورد. باید او را باور کرد هویت ایمانی در مقابل هویت کفر. با چنین نگاهی هر تشکیلات و حزبی نیز یا توحیدی است و یا طاغوتی. تعبیر به «تشکیلات توحیدی» و «تشکیلات طاغوتی» در کتاب حاضر در واقع به تقابل ذاتی میان این دو تشکیلات اشاره دارد. جوهره و جنس تشکیلات توحیدی «دعوت به الله» است؛ به خلاف تشکیلات طاغوتی که بر اساس دعوت به خود پایه ریزی شده است. مولفین کتاب در مقدمه اثر آورده‌اند: بیانات مهم و مبسوط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره‌ی مبانی توحیدی و فنون مدیریتی تشکیلات که در سال‌های قبل و بعد از معظم له ایراد شده‌اند ما را برآن داشت تا با مطالعه جمع آوری و طبقه بندی بیانات ایشان در بازه‌های زمانی مختلف قدم ناچیزی در جهت ایجاد تحول بنیادین در عرصه‌ی مدیریتی و تشکیلاتی کشور برداریم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

با نگاه توحیدی هرگونه تلاش و مجاهدتی در راه هدف انسان را قطعاً به نتیجه می‌رساند. این نتایج مراتبی دارد؛ یقیناً به یک نتیجه ی مطلوب می‌رساند. با این نگاه در زندگی انسان دیگر یاس، ناامیدی سرخوردگی و افسردگی معنا ندارد. وقتی شما می‌دانید وجود شما، پیدایش شما، حیات شما، تنفس شما با یک هدفی تحقق پیدا کرده است دنبال آن هدف می‌گردید و برای رسیدن به آن هدف، تکاپو و تلاش می‌کنید. از نظر خدای متعال که آفریننده‌ی هستی است. خود این تکاپو هم اجر و پاداش دارد به هر نقطه‌ای که رسیدید در واقع به هدف رسیدید. این است که در دیدگاه توحیدی خسارت و ضرر برای مؤمن اصلاً متصور نیست. فرمود: «ما لنا إلا احدى الحسنین» یکی از دو بهترین در انتظار ماست یا در این راه کشته می‌شویم که این بهترین است یا دشمن را از سر راه بر می‌داریم و به مقصود می‌رسیم که این هم بهترین است. پس در اینجا ضرری وجود ندارد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

جوان و انتخاب بزرگ-استاد طاهرزاده جوان و انتخاب بزرگ-استاد طاهرزاده
۱۰ %
۳۳,۰۰۰
۲۹,۷۰۰ تومان
هدف حیات زمینی آدم هدف حیات زمینی آدم
۱۰ %
اصغر طاهرزاده
۱۸۷,۰۰۰
۱۶۸,۳۰۰ تومان
توسعه و مبانی تمدن غرب توسعه و مبانی تمدن غرب
۱۵ %
سید مرتضی آوینی
۲۳۰,۰۰۰
۱۹۵,۵۰۰ تومان
نسبت دین با علم و فناوری نسبت دین با علم و فناوری
۱۰ %
سید محمدمهدی میرباقری
۳,۰۰۰
۲,۷۰۰ تومان
دین در جهان امروز دین در جهان امروز
۱۰ %
امام موسی صدر
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
از برهان تا عرفان-استاد طاهرزاده از برهان تا عرفان-استاد طاهرزاده
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها