ترس (ترامپ در کاخ سفید)
۰
۰
نام اثر :

ترس (ترامپ در کاخ سفید)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
خاطرات
وزن :
۵۰۴ گرم
تعداد صفحه :
۵۱۲ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۸۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۶۲,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال 2017 تا سال 2021 بود. رئیس جمهوری جمهوری خواه که هیچ سابقه فعالیت سیاسی و حزبی نداشت و ناگهان خود را به عنوان ناجی ملت آمریکا خواند. ترامپ یک تاجر میلیارد و یک مجری هالیوودی بود که با ادعای بازگرداندن شکوه و افتخار دولت ایالات متحده توانست خود را به کاخ سفید برساند. او بیش از هر چیز به خاطر اظهارنظرهای رادیکال و همچنین تصمیمات عجیب و نامتعارفش همچون خروج از معاهده محیط زیستی پاریس و لغو معاهده برجام شناخته می شود.

کتاب «ترس» نوشته باب وودوارد مروری بر حوادث و اتفاقات این چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. او برای کسب اطلاعات از وقایع رخ داده در این دولت چند صد ساعت با کارکنان و مسوولان کاخ سفید گفتگو کرده است و این کتاب حاصل تحقیقات گسترده در اسناد و مصاحبه ها با اشخاص ذیربط است. کتاب «ترس» به خوبی نشان می دهد که ترامپ چقدر در امر اداره دولت فرد بی کفایت و ناآگاهی بوده است و چگونه به افول و زوال قدرت جهانی و ملی ایالات متحده سرعت بخشیده است. کارکنان کاخ سفید از آشفته بازار و هرج و مرجی می گویند که ترامپ عامل اصلی آن بوده و در بسیاری از مواقع این زیردستان او بوده اند که نمی گذاشتند تصمیمات او به یک بحران ملی تبدیل شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می خوانید:

پریبس از همان ابتدا سعی کرده بود کارزار را هدایت کند. وقتی ترامپ در شانزدهم ژوئن ۲۰۱۵ در سخنرانی اعلام کاندیداتوری اش مکزیکی ها را «متجاوز» خواند پریبس به او زنگ زد و گفت: «نمی توانید این طوری صحبت کنید. ما واقعاً داریم سخت تلاش میکنیم رأی لاتین تبارها را به دست آوریم.» اما ترامپ حاضر نبود لحنش را ملایم .کند هر آنکه به او حمله میکرد را آماج حملات قرار میداد هیچ رئیس حزب ملی ای تا به حال با سردرد درد سرآوری مثل ترامپ دست و پنجه نرم نکرده بود سناتور میچ مک کانل رهبر زیرک اکثریت جمهوری خواه سنا محرمانه پریبس را صدا کرده بود. پیامش این بود ترامپ را فراموش کن پول جمهوری خواهان را برای ما نامزدهای سنا صرف کن و شیر مالی را به روی ترامپ ببند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده