ترس (ترامپ در کاخ سفید)

ترس (ترامپ در کاخ سفید)

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۸۰,۰۰۰
%۱۰
۱۶۲,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۵۱۲
وزن:
۵۰۴ گرم
شابک:
9786225206649

معرفی کتاب

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال 2017 تا سال 2021 بود. رئیس جمهوری جمهوری خواه که هیچ سابقه فعالیت سیاسی و حزبی نداشت و ناگهان خود را به عنوان ناجی ملت آمریکا خواند. ترامپ یک تاجر میلیارد و یک مجری هالیوودی بود که با ادعای بازگرداندن شکوه و افتخار دولت ایالات متحده توانست خود را به کاخ سفید برساند. او بیش از هر چیز به خاطر اظهارنظرهای رادیکال و همچنین تصمیمات عجیب و نامتعارفش همچون خروج از معاهده محیط زیستی پاریس و لغو معاهده برجام شناخته می شود.

کتاب «ترس» نوشته باب وودوارد مروری بر حوادث و اتفاقات این چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. او برای کسب اطلاعات از وقایع رخ داده در این دولت چند صد ساعت با کارکنان و مسوولان کاخ سفید گفتگو کرده است و این کتاب حاصل تحقیقات گسترده در اسناد و مصاحبه ها با اشخاص ذیربط است. کتاب «ترس» به خوبی نشان می دهد که ترامپ چقدر در امر اداره دولت فرد بی کفایت و ناآگاهی بوده است و چگونه به افول و زوال قدرت جهانی و ملی ایالات متحده سرعت بخشیده است. کارکنان کاخ سفید از آشفته بازار و هرج و مرجی می گویند که ترامپ عامل اصلی آن بوده و در بسیاری از مواقع این زیردستان او بوده اند که نمی گذاشتند تصمیمات او به یک بحران ملی تبدیل شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می خوانید:

پریبس از همان ابتدا سعی کرده بود کارزار را هدایت کند. وقتی ترامپ در شانزدهم ژوئن ۲۰۱۵ در سخنرانی اعلام کاندیداتوری اش مکزیکی ها را «متجاوز» خواند پریبس به او زنگ زد و گفت: «نمی توانید این طوری صحبت کنید. ما واقعاً داریم سخت تلاش میکنیم رأی لاتین تبارها را به دست آوریم.» اما ترامپ حاضر نبود لحنش را ملایم .کند هر آنکه به او حمله میکرد را آماج حملات قرار میداد هیچ رئیس حزب ملی ای تا به حال با سردرد درد سرآوری مثل ترامپ دست و پنجه نرم نکرده بود سناتور میچ مک کانل رهبر زیرک اکثریت جمهوری خواه سنا محرمانه پریبس را صدا کرده بود. پیامش این بود ترامپ را فراموش کن پول جمهوری خواهان را برای ما نامزدهای سنا صرف کن و شیر مالی را به روی ترامپ ببند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

چه کسی بر جهان حکومت میکند؟ چه کسی بر جهان حکومت میکند؟
۱۰ %
نوام چامسکی - حسین جعفری موحد
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
انسان 250 ساله (حلقه دوم) انسان 250 ساله (حلقه دوم)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
رقص برزیل با شیطان رقص برزیل با شیطان
۱۰ %
۲۸,۰۰۰
۲۵,۲۰۰ تومان
پسا اسلامیسم پسا اسلامیسم
۱۰ %
میلاد دخانچی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
روایت تفکر، جلد چهارم، این عصر قرمز است روایت تفکر، جلد چهارم، این عصر قرمز است
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
اتاقی که در ان اتفاق افتاد اتاقی که در ان اتفاق افتاد
۱۰ %
جان بولتون - محمد معماریان
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها