تحول معرفتی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:3)

تحول معرفتی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:3)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۵۰,۰۰۰
%۱۰
۴۵,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۴۹۲
وزن:
۵۱۰ گرم
شابک:
9789641897033

معرفی کتاب

مجموعه‌ی دفاتر ده‌گانه مکتب انقلاب اسلامی حاوی معرفت‌ها و فهم‌های کارساز از دین است که امروزه دنیای اسلام برای پیشبرد اهداف اسلامی باید آن را مورد تفقه و تمسک قرار دهند؛ اما از میان این دفاتر دفتر «تحول معرفتی» نقش محوری بر عهده دارد. این کتاب در یک مقدمه سه فصل و یک خاتمه از بیانات حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) گردآوری و تنظیم شده است. مقدمه به ضرورت تحول معرفتی و سه فصل به ترتیب به بیان معرفت‌های بنیادین راهبردی و کاربردی و خاتمه به روش تحول معرفتی اختصاص دارد. اسلام در هر مقطع از مقاطع مهم زمان نیازمند ترسیم اندیشه‌ی راهنمای کلان متناسب با اوضاع و اقتضائات جبهه‌ی حق است که این امر نیازمند تحولی نو به نو در مکتب فکری و سیاسی و اجتماعی است. طراحی برنامه‌های اسلامی در راستای اهداف تمدنی و مدیریت آن‌ها در صحنه‌ی عمل که صحنه ی جنگ با موانع درونی و بیرونی است و اعمال تغییر در مواقع لزوم و رعایت اولویتها و همه‌ی جوانب کار نیازمند یک تحول عظیم در دستگاه معرفتی است. بنابراین نیاز بشر امروز به معرفت‌های تحول یافته در نیاز او به معرفت مکتبی خلاصه می‌شود که از سه لایه‌ی تحولی بنیادین راهبردی و کاربردی برخوردار باشد. ولی فقیه، مهندسی دین و زندگی بشر را با رهیافتهای کلان معرفتی نسبت به تاریخ، عصر، مکتب و فرآیند آغاز می‌کند؛ یک نگاه کلان معرفتی به تاریخ که از لایه‌های طولی تشکیل شده و به تدریج روشن و روشن‌تر و به انسان مخاطب «مکتب انقلاب اسلامی» نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

کسانی که برای انتخابات خود را نامزد می‌کنند بدانند که انتخابات یک وسیله‌ای است برای بالا بردن توان کشور برای آبرومند کردن ملت؛ انتخابات فقط ابزاری برای قدرت طلبی نیست. اگر بناست این انتخابات برای اقتدار ملت ایران باشد پس نامزدها بایستی به این اهمیت بدهند و این را در تبلیغاتشان در اظهاراتشان و در حضورشان رعایت کنند مبادا نامزدها در اثنای فعالیتهای انتخاباتی خودشان جوری رفتار کنند و حرفی بزنند که دشمن را به طمع بیندازند. رقابت‌ها را منصفانه کنند حرف‌ها را منصفانه کنند از جاده‌ی انصاف خارج نشوند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

الف لام خمینی الف لام خمینی
۹ %
هدایت الله بهبودی
۹۰,۰۰۰
۸۱,۹۰۰ تومان
تفسیر سوره حمد تفسیر سوره حمد
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
زندگی سید محمد بهشتی زندگی سید محمد بهشتی
۱۰ %
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده) از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده)
۱۰ %
۱۵۵,۰۰۰
۱۳۹,۵۰۰ تومان
تفسیر سوره حشر تفسیر سوره حشر
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۷۰,۰۰۰
۱۵۳,۰۰۰ تومان
صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها