بی خیال

بی خیال

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۴۲,۰۰۰
%۱۰
۳۷,۸۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۱۲۲ گرم
شابک:
9786007841921

معرفی کتاب

مجموعه ابراهیم هادی دوباره به سراغ زندگی یکی دیگر از شهدای دفاع مقدس رفته‌اند که احوالات معنوی و سیره سلوکی‌اش می‌تواند الگوی جوانان هر نسلی قرار بگیرد. سرپرست نویسندگان در مقدمه کتاب می‌نویسد که اولین مواجهه‌اش با این شهید در بهشت زهرا و زمانی بود که با بخشی از وصیت این شهید روبرو می‌شود که گفته بود:« من کمتر عطر خریده‌ام. هر وقت می‌خواستم معطر شوم از ته دل می‌گفتم حسین جان و فضا معطر می‌شد.»

علی حیدری جوان نوزده ساله تهرانی یک عارف واصل و سالک کامل بود. او چون شهید علی نیری شاگرد آیت الله حق شناس بود و در عملیات بدر به واسطه حمله موشکی رژیم بعث به شهادت رسید. بسیاری از همرزمان و دوستان او خاطرات شگفتی از سیره و اخلاق این شهید یاد کرده‌اند که نشان می‌دهد که با وجود سن کم درجات بسیاری را در سیر و سلوک طی کرده است. او فردی اهل مراقبه و محاسبه بوده و در رعایت حلال و حرام الهی بسیار دقت داشته است. شهید علی حیدری ساعات فراغت خود را به خطاطی و ورزش می‌پرداخته و بسیاری از دستنوشته های او شاهد روحیات معنوی اوست. کتاب «بی خیال» مجموعه خاطرات زندگی این شهید عزیز است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

هیچ اشتباه یا تشویشی در او نبود. به آن مرحله رسیده بود که خدا انتخابش کرد. شهدا هر کدام جایگاه و مرتبه‌ای دارند ولی علی جایگاه ویژه‌ای داشت علی جزو کسانی بود که خدا او را در مسیر خودش قرار داد. انتهای سلوکش شهادت بود. باور کنید نگران بودم علی شهید نشود می‌ترسیدم در این زندگانی دنیا آلوده شود. ولی علی سیر عرفانی خود را به پایان رساند و از دریچه و باب شهادت وارد بهشت شد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سلام بر ابراهیم (جلد 1) سلام بر ابراهیم (جلد 1)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
عارف 12 ساله عارف 12 ساله
۱۰ %
سید حسین موسوی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
عارفانه عارفانه
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
خداحافظ سالار خداحافظ سالار
۱۰ %
حمید حسام
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
خاک های نرم کوشک خاک های نرم کوشک
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
با دست های خالی با دست های خالی
۱۰ %
مهدی بختیاری
۳۹,۰۰۰
۳۵,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها