برای مهمانی خدا آماده شویم
۲۰
۰
نام اثر :

برای مهمانی خدا آماده شویم

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
یادداشت
وزن :
۷۶ گرم
تعداد صفحه :
۸۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۲۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۲۲,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

ماه رمضان معنوی‌ترین ماه سال و بهترین وقت برای توشه گرفتن و آماده شدن جهت سرای آخرت است. گرچه جهل و عدم معرفت ما نسبت به این ماه سبب شده تا ساده از کنار این ماه بزرگ بگذریم و این ماه را خلاصه در تشنه و گشنه ماندن بدانیم در حالی می‌توانستیم در این موقعیت مهم چندین برابر سال‌های دیگر بر درجات خود و ارزش روحانی خود بیافزاییم.

استاد علیرضا پناهیان از خطیبان و محققان دینی هستند که در سلسله جلساتی به بررسی ارزش و فضیلت این ماه بزرگ می‌پردازند. همانطور که در متون دینی آمده است ماه رمضان ماه مهمانی خدا است. ایشان در کتاب «برای مهمانی خدا آماده شویم» از زاویه جدیدی به بررسی مفهوم و علت این می‌پردازند که چرا ماه رمضان ماه مهانی خدا است؟ چرا انسان به چنین مهمانی سختی دعوت شده که حق خوردن و آشامیدن ندارد و مجبور است نسبت به دیگر ایام عبادت بیشتری انجام بدهد؟ این کتاب در سه بخش مخاطب را از لحاظ معرفتی برای ورود به این ماه آماده می‌گرداند. این سه بخش «آشنایی با شهر»، «ضیافت» و «اذن ورود» نام دارند. هر بخش از ساحت تازه حکمت‌های این ماه را بررسی کرده است تا روزه داران با معرفتی بیشتر به استقبال این ماه بروند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

تنها در این شهر می‌شود حقیقت دنیا را دید و شیرینی آخرت را چشید. آدم قبل از ورود به این شهر، باور نمی‌کند که زندگی بدون دست آلودن به دنیا چگونه می‌تواند این همه دلچسب باشد. تازه آنجا می‌شود فهمید در زندگی هر چه از دنیا بهره مند شوی، کمتر از لذت حیات برخوردار می‌شوی. از حداقل خورد و خوراک گذشتن، تو را قوی می‌کند و دنیا را ضعیف و حقیر. در این شهر می‌شود دید که دنیا چگونه اسیر آدمی است و هرگز نمی‌تواند بر او سلطه یابد.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده