بازی بخت

بازی بخت

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۱۴,۰۰۰
%۱۰
۱۹۲,۶۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۵۱
وزن:
۳۱۸ گرم
شابک:
9786227089189

معرفی کتاب

کتاب «بازی بخت» با زیرعنوان چگونه بختانگی بر زندگی ما فرمان می‌راند توسط لئونارد ملودینو نوشته شده است و با ترجمه محمدابراهیم محجوب توسط انتشارات آریانا قلم در ایران منتشر گردیده است. این کتاب در تلاش است تا به مخاطب خود بفهماند در بسیاری از موارد انسان در مورد مسائل مرتبط با بخت و شانس دچار توهم فهم می‌شود و براساس دیدگاهش به دنیا این چنین وقایعی را تحلیل و درک می‌کند درحالیکه حقیقت ماجرا به شکل دیگری رقم خورده است. مطالعه این اثر به خواننده می‌آموزد که در تصادفی‌ترین وقایع جهان و شلوغ‌ترین مسابقات بخت آزمایی نیز الگویی منطقی برقرار است که فهم آن کمک خواهد کرد تا احتمالات را به شکل دقیق‌تری درک کنیم. نویسنده تلاش کرده تا جای ممکن این نظم را نه با زبان ریاضی بلکه با روایت داستان‌هایی واقعی از جهان به ما نشان دهد. اینکه چگونه انسان‌ها توهمی نسبت به فهم حوادث اتفاقی دارند و چگونه می‌توان الگوهای توهم را شناخت از جمله مباحث کاربردی در این کتاب است. بیان محوری کتاب بر پایه تئوری گام زنی مستانه است که یک اصطلاح ریاضی برای حرکت مولکول‌ها و تغییر حرکت آن‌ها پس از برخورد با یکدیگر است. شما با تطبیق این الگو می‌توانید ردپای شانس را در زندگی حقیقی خود پی بگیرید و در تصمیم‌گیری‌ها به شیوه بهتری عمل کنید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

کاربرد احتمالات و آمار در دادگاه‌های امروزی هنوز مورد مناقشه است. در پرونده کالینز دیوان عالی کالیفرنیا «محاکمه بر پایه ریاضیات» را به تمسخر گرفت ولی در را برای کاربرد شایسته‌تر روش‌های ریاضی باز گذاشت. در سال‌های پس از این رویداد، کمتر دادگاهی به مدافعات ریاضی محور میدان داد؛ با وجود این، حتی زمانی که وکلا و قضات به صراحت به احتمالات یا قضایای ریاضی اشاره نمی‌کنند بسا که غیر مستقیم از این روش‌ها کمک می‌گیرند، همان کاری که اعضای هیئت منصفه هنگام ارزیابی مدارک انجام میدهند. از این گذشته به سبب لزوم ارزیابی مدارک مبتنی بر دی ان ای اهمیت آمار در احتجاج های دادگاهی رو به افزایش است. بدبختانه، درک و فهم وکیلان، قضات و اعضای هیئت منصفه از دانش آمار و احتمالات همپای افزایش اهمیت آن در احتجاجات دادگاهی افزایش نیافته است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ذهن متمرکز ذهن متمرکز
۱۰ %
مایکل هایت - لیلا حیدری
۲۵۷,۰۰۰
۲۳۱,۳۰۰ تومان
چک لیست چک لیست
۱۰ %
آتول گوانده
۱۴۹,۰۰۰
۱۳۴,۱۰۰ تومان
اوضاع خیلی خراب است اوضاع خیلی خراب است
۱۰ %
مارک منسن - سمانه پرهیزکاری
۱۷۷,۰۰۰
۱۵۹,۳۰۰ تومان
کنترل و پایش استراتژی کنترل و پایش استراتژی
۱۰ %
مجتبی لشکربلوکی
۱۴۸,۰۰۰
۱۳۳,۲۰۰ تومان
کشف شمال حقیقی کشف شمال حقیقی
۱۵ %
بیل جورج - محمدرضا پایدار - شیما قدیری
۲۰۸,۰۰۰
۱۷۶,۸۰۰ تومان
وراجی وراجی
۱۰ %
ایتن کراس - نسیم حسینی
۱۳۸,۰۰۰
۱۲۴,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها