بازسازی انقلابی در ساختار فرهنگی

بازسازی انقلابی در ساختار فرهنگی

4.2

در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۵۰,۰۰۰
%۱۰
۲۲۵,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۶۰
وزن:
۳۲۶ گرم
شابک:
9786225503410

معرفی کتاب

بازسازی فرهنگ

   فرهنگ یکی از مسائل مهم و حیاتی در نظام اندیشه‌ای رهبران انقلاب اسلامی است و در دوران حاضر نیز نیاز به بازسازی و توسعه ساختارهای فرهنگی در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور احساس می‌شود. این موضوع توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان "بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی" تأکید شده است. به نظر می‌رسد که فرهنگ مطلوب، به عنوان یک عامل مؤثر در تحولات اجتماعی و اقتصادی کشور، باید به‌عنوان یک اولویت مورد توجه قرار گیرد. همانطور که انقلاب یک واقعه یکباره نبوده بلکه یک مسیر مستمر تکاملی است برای آنکه نیروی پیشران انقلاب خاموش نشود، باید برای هر مقطعی از حیات انقلاب، فکرها و اندیشه هایی را در امتداد خط اصیل انقلاب و در چهارچوب ارزش های غایی آن مطرح کرد. کتاب بازسازی انقلابی در ساختار فرهنگی در اندیشه ی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله)  کوشیده است تا برخی از جنبه‌ها و سویه‌های این مفهوم کلان فرهنگی را روشن کند و به عرضه‌ی توضیح و تبیین درباره‌ی آن بپردازد. 

در بخشی از این کتاب می خوانیم:" باید نظریه ی اصالت فرهنگ را در متن الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت بجوییم و بطلبیم؛ به طوری که در چهارچوب گذار از الگوی توسعه به این الگو، نظریه ی اصالت فرهنگ را صورت بندی کنیم. انقلاب «نقطه ی عطف» در پیشرفت بود؛ چنان که باید انقلاب را لحظه ی «گسست تاریخی از گذشته ی انحطاطی» و «آغاز یک تجربه ی نو» قلمداد کرد."

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن
۱۵ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۴۵,۰۰۰
۱۲۳,۲۵۰ تومان
آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
روایت رهبری روایت رهبری
۱۰ %
سید یاسر جبراییلی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
ولایت فقیه ولایت فقیه
۱۰ %
سید مهران طباطبایی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
معیشت پرهیزکارانه معیشت پرهیزکارانه
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای - ابولقاسم کریمی
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
ولایت و حکومت ولایت و حکومت
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۸۷,۰۰۰
۷۸,۳۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها