ایرج

ایرج

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۵۶
وزن:
۹۸ گرم

معرفی کتاب

کتاب «ایرج» یازدهمین جلد از قصه‌های شاهنامه است که توسط آتوسا صالحی نگاشته شده است. ایرج فرزند فریدون شاه بود. پادشاهی که توسط ضحاک ماردوش به زندان افتاد اما به همت کاوه آهنگر نجات یافت و ضحاک را به هلاکت رساند. فریدون سه پسر به نام‌های تور، سلم و ایرج داشت. ایرج کوچک‌ترین پسر او که بیش از برادرنش شیفته و همراه پدر بود. فریدون تصمیم داشت پس از خود سرزمینش را میان این سه برادر قسمت کند و هر کدام را حاکم ناحیه‌ای بگمارد اما بیم این را داشت که حرص و طمع مانع از تحقق این آرزو گردد. برخلاف دو برادر بزرگتر ایرج میلی به پادشاهی نداشت و دوست داشت از دانش و تجربه پدر بهره ببرد. فریدون سه فرزند خود را به سوی سروشاه پادشاه یمن فرستاد. در طی این سفر اتفاقات و ماجراجویی‌های بزرگی رخ می‌دهد که اثبات می‌کند ایرج شایسته‌ترین فرزند پادشاه است اما همین مساله آتش کینه و حسادت را در برادران شعله ور می‌سازد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

روزی آفتابی است. پدر مرا به باغ می‌برد و تمام ماجرا را برایم می‌گوید. می گوید پیشگویان ضحاک از روزی گفته بودند که فرزند آبتین تاج شاه را بر سر می‌گذارد و مادرش فرانک از ترس زیردستان ضحاک او را به مرغزاری می‌برد و آنجا گاوی به نام برمایه، که هر مویش به رنگی بوده است بزرگش میکند از نبردش با ضحاک می‌گوید و از جنگ‌هایش می گوید. هرگز در خواب هم نمی‌دیده است که روزی بتواند در برابر ستمکارترین و نیرومندترین فرمانروای جهان بایستد و این مرز و بوم را از تاریکی وجودش پاک کند و می‌گوید اکنون باید قدر این آرامشی را که چون بال‌های عقاب بر سرمان سایه انداخته بدانیم. می‌گوید برای من و برادرانم آرزوهای خوبی در سر دارد می‌گوید می‌خواهد هر یک فرمانروای سرزمین خود باشیم و می‌داند که سزاوار این بخششیم.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
اصیل آباد اصیل آباد
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
سگ خوب قصه ما سگ خوب قصه ما
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۱۰,۰۰۰
۹,۰۰۰ تومان
فرزندان ایرانیم فرزندان ایرانیم
۱۰ %
داوود امیریان
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
جام جهانی در جوادیه جام جهانی در جوادیه
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
آنجا که خانه ام نیست آنجا که خانه ام نیست
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۲۶,۰۰۰
۲۳,۴۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها