انقلاب اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:4)

انقلاب اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:4)

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۴۰۰
وزن:
۴۲۰ گرم
شابک:
9789641896944

معرفی کتاب

دفتر چهارم از دفاتر ده‌گانه‌ی مکتب انقلاب اسلامی به شناخت مرحله‌ی «انقلاب اسلامی» اختصاص یافته است و به این منظور، بیانات رهبری معظم انقلاب در دو ساحت شناخت تحلیلی و گزارش تاریخی، تنظیم و ارائه شده است. بخش شناخت تحلیلی در شش فصل و بخش گزارش تاریخی در سه فصل تدوین گشته است. در این دفتر از مکتب انقلاب اسلامی پس از ارائه ی شناخت تحلیلی از انقلاب اسلامی گزارش تاریخی انقلاب به روایت امام خامنه‌ای تقدیم می‌شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی یک مبارز شجاع، هوشمند شوریده و سرگشته‌ی حق است. او از نوجوانی که اولین جرقه‌های انقلابی توسط نواب صفوی شعله‌ی مبارزه را در وجودش روشن کرد و از جوانی با امام راحل آشنا شد تا پایان عمر رژیم پهلوی یکسره در مبارزه و تلاش و فعالیت بوده است. طبیعی است چنین کسی تجربیات مشاهدات و شنیده‌ها و مطالعات فراوان عمیقی از مبارزات ملت ایران در تاریخ معاصر در سینه داشته باشد. انقلاب اسلامی ویژگی‌هایی دارد که آن را از انقلاب‌های دیگر مکاتب و فرهنگ‌ها و ملل متمایز می‌کند و کجی‌ها و کژی‌ها و آسیب‌های متوجه به آن‌ها را از او دور می‌سازد. در فصل آخر از بخش شناخت تحلیلی انقلاب اسلامی، ویژگی‌های مهم این انقلاب چون بهره‌مندی از رهبری الهی، اتکا به پایه‌های دینی و مردمی آگاهی و عقلانیت جمعی، استقلال از بلوک‌های فکر و قدرت شرق و غرب مورد تهاجم نظام سلطه و استکبار و بالأخره جامعیت، زنده بودن استمرار و استقرار و البته دارای آثار جهانی و فراملی و فرا منطقه‌ای بیان شده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

عزیزان من، جوان‌ها فکر کنید مطالعه کنید بر روی حادثه‌ی پدید آمدن انقلاب شبیه‌ترین حادثه به معجزات انبیا، این حادثه‌ی پیروزی انقلاب بود. مگر در مخیله‌ی کسی می‌گنجید ملت یک کشور تحت سلطه‌ی آمریکا، اسیر فرهنگ غربی اقتصاد به کلی در مشت دشمنان قدرتمند بین المللی از لحاظ نظامی ضعیف از لحاظ حیثیت بین المللی منزوی بلند شوند علیه همه‌ی نمادهای قدرت پوشالی مادی و پرچم اسلام را بلند کنند در دنیای مادیگری در مقابل شرق و غرب - آمریکا و شوروی در صد مسئله با هم اختلاف داشتند، اما در یک مسئله با هم اتفاق داشتند و آن یک مسئله عبارت بود از زدن انقلاب اسلامی - بایستد پیروز بشود موفق بشود، آن‌ها را به عقب نشینی وادار کند چه کسی باور می‌کرد؟ اما شد و این درس است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

طلبه انقلابی طلبه انقلابی
۱۰ %
سعید هلالیان
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
روایت رهبری روایت رهبری
۱۰ %
سید یاسر جبراییلی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
عهد مشترک عهد مشترک
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
الف لام خمینی الف لام خمینی
۹ %
هدایت الله بهبودی
۹۰,۰۰۰
۸۱,۹۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها