امامت و رهبری  شهید مطهری
۱
۰
نام اثر :

امامت و رهبری شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۲۰۰ گرم
تعداد صفحه :
۱۷۱ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۴۴,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۳۹,۶۰۰ تومان

معرفی کتاب

استاد شهید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«امامت و رهبری» می‌باشد؛ اثری که حاصل شش جلسه سخنرانی در انجمن اسلامی پزشکان مطرح شده‌است و پایه اساسی آنها موضوع ولایت و امامت جامعه است که با ساده‌ترین و روان‌ترین قلم، تفاوت این سه واژه با مفهوم خلافت را شرح داده و بساری سوالات درباره رهبری پس از رسول خدا را پاسخ می‌دهد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

(( علی (ع) از اظهار و مطالبه حق خود و شکایت از ربایندگان آن خودداری نکرد، با کمال صراحت ابراز داشت و علاقه به اتحاد اسلامی را مانع آن قرار نداد. خطبه‌های فراوانی در نهج‌البلاغه شاهد این مدّعاست. در عین حال، این تظلّمها موجب نشد که از صف جماعت مسلمین در مقابل بیگانگان خارج شود. در جمعه و جماعت شرکت می‌کرد، سهم خویش را از غنائم جنگی آن زمان دریافت می‌کرد، از ارشاد خلفا دریغ نمی‌نمود، طرف شور قرار می‌گرفت و ناصحانه نظر می‌داد.))

اگر در انتهای این اثر مشتاق مطالعه ادامه مباحث مطرح شده در جلسات انجمن اسلامی پزشکان بودید، به کتاب«سیری در سیره ائمه‌اطهار علیهم‌السلام» سری بزنید.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده