سیری در سیره ائمه اطهار علیهم السلام  شهید مطهری
۱
۰
نام اثر :

سیری در سیره ائمه اطهار علیهم السلام شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
یادداشت
وزن :
۳۲۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۷۲ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۶۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۶۲,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

استاد شهید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«سیری در سیره ائمه اطهار علیهم السلام» است؛ کتابی که شمارا به سالهای غصب حکومت از اهل‌بیت می‌برد، حاصل سخنرانی‌های استاد مطهری در حسینیه ارشاد، انجمن اسلامی پزشکان و چندین گفتگوی کمتر شنیده شده درباره زمینه‌های شهادت امام موسی کاظم(ع)، خرافه‌های عدد سیزده، صلح امام حسن(ع)، مسئله ولایت‌عهد امام رضا(ع) و... است.

دربخشی از این کتاب ارزشمند می‌خوانیم:

((یا تو در خلافت ذی‌حقی و یا ذی‌حق نیستی. اگر این خلافت واقعا از آنِ توست و تو ذی‌حقی و این خلافت یک خلافت الهی است، حق نداری چنین جامه‌ای را که خدا برای تن تو تعیین کرده است به غیر خودت بدهی؛ و اما اگر از آن تو نیست باز هم حق نداری بدهی. چیزی را که از آن تو نیست تو چرا به کسی بدهی؟!))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده