اسلام و نیازهای زمان جلد اول
۳
۰
نام اثر :

اسلام و نیازهای زمان جلد اول

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۳۹۲ گرم
تعداد صفحه :
۲۶۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۰۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۹۸,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

استاد شهید، سید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، دوره دوجلدی «اسلام و نیازهای زمان» می‌باشد و در این کتاب به یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دین تعالی‌بخش اسلام اشاره می‌شود که آن را با نام پویایی اسلام می‌شناسیم؛ پس سوالات مهمی این نوشتار چنین است که: آیا گذشت زمان باعث افول احکام شرعی می‌شود؟ احکام اولیه و ثانویه چه تفاوت‌هایی دارند؟ اخباریگری چه تفکری است؟ و...

 برای پاسخ این سوالات، به سخنرانی یک مجلس عمومی در سال۱۳۴۵ می‌رویم و در جلد اول کتاب مشتمل بر ۲۶سخنرانی می‌خوانیم:

((یکی از تعالیم اسلامی که در صدر اسلام خیلی نتیجه بخشید و راه را به سوی ملل دیگر باز کرد و مردم فوج فوج اسلام اختیار کردند و مخصوصا ملل غیرعرب که در مظالم حکام و موبدان و روحانیون خودشان می‌سوختند وقتی با آن مواجه شدند استقبال کردند، اصل مساوات بود.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده