اسطوره حاج قاسم

اسطوره حاج قاسم

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۴۰,۰۰۰
%۱۰
۱۲۶,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۰۴
وزن:
۳۰۶ گرم
شابک:
9789643049263

معرفی کتاب

کتاب «اسطوره حاج قاسم و بازسازی هویت ملی ایرانیان» یک اثری پژوهشی تحقیقی نوشته مهدی افراز کنجین پیرامون موضوع هویت ملی است. نویسنده در ابتدا مفهوم هویت ملی را توضیح می‌دهد که هر فرد در کنار داشتن هویتی منحصربه‌فرد برای خود یک هویت جمعی همراه دیگر افراد جامعه دارد. سپس در مورد هویت ملی ایرانیان بحث می‌شود که چه مکاتب و وقایع تاریخی بر آن اثرگذار بوده است. در بخش بعدی نسبت انقلاب اسلامی سال 57 و هویت ایرانی بررسی می‌گردد. برهه‌هایی که در آن هویت ملی پررنگ گشته و باعث وحدت میان اقشار مختلف جامعه گشته و سلایق متعدد را تحت پرچمی واحد گرد هم آمده‌اند برمی‌شمرد. در پایان نیز به نقش موثر شهید حاج قاسم سلیمانی در زنده نمودن هویت جامعه ایرانی اشاره می‌شود. در برهه‌ای که اختلافات فرهنگی و سیاسی در میان گروه‌های متعدد پررنگ می‌شود شهادت این فرمانده دلاور سبب گشت تا همه مردم دوباره بر سر نام این شهید گرد هم آیند و او باعث این وحدت کلمه جامعه گردید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

دستاوردهای حاج قاسم منحصر در موضوع امنیت هم نبود و در دهه اخیر غرور ملی ناشی از موفقیت‌های نظامی و سیاسی او نقطه اتکایی برای روحیه دلگیر جامعه ایران شده بود. در محافل مختلف شهید سلیمانی به منزله مردی شناخته می‌شد که از هیچ میدانی شکست خورده خارج نشده و همواره نماد افتخار و عزت ملی ایران بود. فرماندهی بود که در زمان حیاتش ذکر هوشمندی‌های نظامی‌اش بخشی از سرگرمی‌های عمومی مردم برای ارتقای ناخودآگاه عزتمندی خود بوده است. در هر مقطعی که یک سرخوردگی ملی حادث شده بود زمزمه نام او می‌توانست پوشش دهنده یاس‌ها و ناامیدی‌ها باشد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دین در جهان امروز دین در جهان امروز
۱۰ %
امام موسی صدر
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
جریان شناسی فکری ایران معاصر جریان شناسی فکری ایران معاصر
۱۰ %
عبدالحسین خسروپناه
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
هدف حیات زمینی آدم هدف حیات زمینی آدم
۱۰ %
اصغر طاهرزاده
۱۵۶,۰۰۰
۱۴۰,۴۰۰ تومان
خویشتن پنهان- استاد طاهرزاده خویشتن پنهان- استاد طاهرزاده
۱۰ %
۱۰۵,۰۰۰
۹۴,۵۰۰ تومان
چگونه درباره کتابهایی که نخوانده ایم حرف بزنیم؟ چگونه درباره کتابهایی که نخوانده ایم حرف بزنیم؟
۱۰ %
۲۲,۰۰۰
۱۹,۸۰۰ تومان
ایران جوان بمان ایران جوان بمان
۱۰ %
محسن عباسی ولدی
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها