از چیزی نمی ترسیدم
۲۰۹
۸
نام اثر :

از چیزی نمی ترسیدم

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
زندگینامه
وزن :
۱۸۸ گرم
تعداد صفحه :
۱۳۶ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۳۲,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۵ ۲۷,۲۰۰ تومان

معرفی کتاب

از زمانی که شهید سلیمانی را شناختیم، از زمانی که حضور او در جبهه‌ها مایه آرامش قلب مردم مظلومی شد که اسیر چنگال تکفیر بودند، بارها و بارها نویسندگان مختلف به جمع‌آوری بخش‌هایی از زندگی ایشان پرداختند و خواستند سبک شهیدانه زیستن را با قلم به تصویر کشند.

اینبار اما کتاب از سوی انتشارات مکتب حاج‌قاسم به چاپ رسیده است که توسط خود ایشان نگاشته شده بود.

کتاب از چیزی نمی ترسیدم که از دست‌نوشته‌های شخصی شهید سلیمانی درباره دوران کودکی و زندگی در روستای ساده و زیبای قنات‌ملک کرمان شروع می‌شود تا به مبارزات انقلابی در سال ۵۷ می‌رسد و از زندگی پر فراز و نشیب مردی می‌گوید که بالاترین مقام نظامی کشور و شهیدی جای‌گرفته در قلب مردم بود.

نام این اثر از داستانی در کتاب گرفته شده‌است و اما در مقدمه کتاب از زینب سلیمانی، دختر شهید، می‌شنویم که:

 «صبح روز چهارشنبه ۲۶آذر۱۳۹۹، خداوند مهربان توفیق زیارتِ رهبر معظم انقلاب را که جانم فدایشان باد، روزی‌مان فرمود. دیدار معظمٌ‌لَه با اعضای ستاد بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی و ما افراد خانواده‌اش بود.من، به‌نمایندگی از پدرم، برای ایشان هدیه‌ای برده بودم.

این هدیه، زندگی‌نامه‌ای بود به‌قلم حاج‌قاسم که قصد داشتیم به‌مناسبت سالروز شهادتش، در قالب کتابی منتشر کنیم.آنچه همراهم بود، در واقع ماکِت یا نمونه اولیه‌ای از کتاب بود.در پایان دیدار، متن را تقدیمِ آقا کردم. ایشان پرسش‌هایی درباره آن پرسیدند و این هدیه را با مِهر پذیرفتند.

چند روز بعد از آن دیدار و در دقایق پایانیِ نهایی‌شدن کتاب، متنی از دفتر رهبر معظم انقلاب به دستم رسید. ایشان منّت گذاشته و قبل از مطالعه، یادداشتی به یاد «سرباز وفادار» خود نوشته بودند. متنی بود پُر از عطوفت و بزرگواری که چون روح بر کالبدِ این کتاب نشست.»

متن این یادداشت به شرح زیر است:

«بسمه‌تعالی

هر چیزی که یاد شهید عزیز ما را برجسته کند، چشم‌نواز و دلنواز است. یاد او را اگرچه خداوند در اوج برجستگی قرار داد و بدین گونه پاداش دنیایی اخلاص و عمل صالح او را بدو هدیه کرد ولی ما هم هرکدام وظیفه‌ای داریم. کتاب حاضر را هنوز نخوانده‌ام اما ظاهراً میتواند گامی در این راه باشد.

رزقناالله ما رزقه من فضله

سیّدعلی خامنه‌ای ۹۹/۱۰/۷»

همچنین کتاب حاج قاسمی که من می شناسم نیز مرتبط با این کتاب است و روایت رفاقت چهل ساله علی شیرازی با حاج قاسم سلیمانی است.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

فاطمه حدادیان
۱۳ دی ۱۴۰۱
چه کتاب عالی بود کاشکی بیشتر برامون مینوشتی حاج قاسم
312+me
۰۸ شهریور ۱۴۰۱
بسیار عالیست کتاب حجره شماره دو رو هم بخوانید
مهسا
۱۴ اسفند ۱۴۰۰
یکی از بهترین کتاب های زیبای دنیا ماحاج قاسم رو دوست داریم وراهش رو ادامه میدهیم
حدیث
۱۹ بهمن ۱۴۰۰
درود بر روح بلند حاج قاسم کتاب را سفارش دادم و با شوق همانروز که به دستم رسید خواندم در لحظه لحظه خواندن کتاب برای شهید عزیزمان اشک ریختم و لذت بردم و در تمام لحظه ها در ذهنم تداعی کردم کاش بی پایان نمی ماند ، حاج قاسم عزیز در قلب آزادگان جهان زنده ای و جاودانه
سرداردلها
۱۴ بهمن ۱۴۰۰
بی نظیر ، یکی از بهترین کتابهای دنیا
زهرا‌حاتمخو
۲۱ دی ۱۴۰۰
خیلی‌زیبا🙂💫🤍
غلامرضا گرجی ازغندی
۱۷ دی ۱۴۰۰
کتاب ازچیزی نمی ترسیدم را با شوق تهیه واز بس دلنشین بود ۴۵ دقیقه تا یکساعت کتاب را خواندم وصدق نوشتار و گفتار شهید عزیز ما بر جذابیت ان افزوده بود حاج قاسم دلی نرم و رئوف داشته است نسبت به مادرش خیلی مهربان بوده قرض پدرش را با اراده قوی کار و برای پدر می فرستد بعضی جاها به خاطر دل نرم او گریه کردم و بعضی جاها صداقت گفتارش خنده ام انداخت احتمال زیاد دعای والدین او را اینچنین بلند کرد و ذوب در ولایت هم باز دعای والدینش بود او مکتب است سالها بنویسید تمام نمی شود خدایا ما را با او محشور کند انشاالله
بحیرا
۰۴ دی ۱۴۰۰
چقدر از آمدنش خوش حال بودم مثل پیدا کردن یک گنج بود برایم. هیچی زندگی نامه خود نوشت نمیشه

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده