از معرفت دینی تا حکومت دینی

از معرفت دینی تا حکومت دینی

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۹۵,۰۰۰
%۱۰
۸۵,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۹۲
وزن:
۳۲۴ گرم
شابک:
9789647803106

معرفی کتاب

معرفت در حکومت

   برای بررسی و تبیین مسیر حکومت دینی از زاویه‌ی معرفت دینی نیاز به بررسی سیر تشکیل آن حکومت است. در کتاب از معرفت دینی تا حکومت دینی  سیر تشکیل حکومت دینی بر مبنای معرفت دینی علی صفائی حائری، نویسنده به بررسی و تحلیل شبهات در حوزه‌ی دین و حکومت دینی، حکومت در ادیان وحیانی، طرح کلی دین و نظام سازی و حکومت دینی در حوزه‌ی مسلمین می‌پردازد.

از دیدگاه نویسنده، حکومت دینی باید از معرفت دینی آغاز شود؛ از خودآگاهی و معرفتی که به عبودیت فرد و جامعه رسیده و نهایتاً به تشکیل جامعه دینی منجر می‌شود. او با تاکید بر این نکته معتقد است که طرح مسئله حکومت دینی بدون اثبات مقدمات آن، یک اشتباه کلیدی است. این کتاب به عنوان یک منبع در مباحث حکومت دینی مطرح شده است و به خوانندگان خود این امکان را می‌دهد که مختصات لازمه حکومت دینی را طرح و بررسی کنند.

" ما در این نوشته از حکومت، از دین، از توتمیسم تا بودایی و ودائی، تا یهودیت، تا مسیحیت، تا اسلام گفت و گو می کنیم و زمینه و صبغه ی حکومتی این ادیان بدوی تا وحیانی را در جوامع بدوی تا تمدن های هندوچین و ایران و یونان و روم و مصر و ... دنبال می نماییم. ما همین طور از راه های تحقیق در حکومت اسلام و مشکل های تاریخی این حکومت از زمان رسول تا ابوبکر، تا عمر، تا عثمان، تا علی (ع) و ... تا امروز سخن می گوییم." آنچه خواندید گزیده ای از این کتاب بود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

تو می آیی تو می آیی
۱۰ %
علی صفایی حائری
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
ردپای نور  جلد اول  سیری در سیره تربیتی ردپای نور  جلد اول  سیری در سیره تربیتی
۱۰ %
سید عبدالرضا هاشمی ارسنجانی
۱۵۵,۵۰۰
۱۳۹,۹۵۰ تومان
اخبات - صفایی حائری اخبات - صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۷۳,۰۰۰
۶۵,۷۰۰ تومان
روش برداشت از قرآن  صفایی حائری  چاپ جدید روش برداشت از قرآن  صفایی حائری  چاپ جدید
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
حرکت حرکت
۱۰ %
علی صفایی حائری
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی
۱۰ %
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها