اخراجی ها

اخراجی ها

4.2

ناگفته هایی از دسته اخراجی های گردان سلمان

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۹۵,۰۰۰
%۱۰
۸۵,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۹۲
وزن:
۱۹۸ گرم
شابک:
9786227812589

معرفی کتاب

کتاب «اخراجی‌ها» نوشته محمدرضا همتی بازمانده دسته اخراجی‌های گردان سلمان است که پس از 35 سال دست به قلم برده است و خاطرات آن سال‌های دور و دوستان عزیزش را نوشته است. او در 15 سالگی تصمیم می‌گیرد به هر نحو شده خود را به جبهه برساند  و در این جهاد مقدس از کشور و دینش دفاع نماید. با این حال شور جوانی و اینکه او و دوستانش همچون دیگران در قید و بند برخی مسائل نیستند سبب می‌شود تا چندان شبیه دیگر رزمندگانی که از آنان خوانده‌ایم و دیده‌ایم نباشند. اما روح غیرت و مردانگی در وجود تمام این افراد ریشه دارد و با جان و دل در مقابل گلوله و آتش دشمن می‌ایستند و حماسه‌ها می‌آفریند. در دهه شصت مسعود ده‌نمکی که از نزدیک شاهد این گروه لوتی منش بوده تصمیم می‌گیرد فیلم اخراجی‌ها را بسازد و برخی از شهدا و رزمندگان آن دسته را در این فیلم بازسازی کند. حال در این کتاب می‌توانیم واقعیت آن شخصیت‌ها و کارهایی که در جبهه‌ها انجام می‌دادند را از طریق قلم یک شاهد بی‌واسطه بخوانیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

گاهی فکر میکنم در نگارش و روایت قصه دسته اخراجی‌ها سهل انگاری کرده‌ام. یعنی قصه را طوری روایت کرده‌ام که خواننده فکر می‌کند ما برای خوشگذرونی رفته بودیم، سختی چندانی هم نبوده است و اگر بوده، خیلی کوتاه و گذرا بوده است. اما بعد که بیشتر دقت می‌کنم با خودم می‌گویم، اگر قرار بود نوع نگارش من با کتاب‌های فراوان حماسی که از جبهه و جنگ بارها و بارها نوشته و چاپ شده یکی باشد پس چرا شیطنت‌ها و اتفاقات غیر معمول عده‌ای جوان را پایه و اساس این کتاب قرار دادم؟ البته عده‌ای جوان پاکباخته که درس و کار و زندگیشان را رها کرده اسلحه به دست گرفته و مرد و مردانه مقابل دشمن سینه سپر کرده بودند. در اینجا است که کمی آرام می‌گیرم. یادم می‌افتد که قصدم این بوده است که بیشتر جنبه طنز و شیطنت‌های آن دوران را با زبان ساده و گویا بیان کنم. به این صورت هم برای کسانی که جبهه و جنگ را تجربه کرده‌اند این خاطرات تداعی می‌شود و هم نسل جدید آگاهی پیدا می‌کند که در صورت تهاجم دشمن قرار نیست فقط بچه مخلص‌ها، مسجدی‌ها و پامنبری‌ها تفنگ به دست بگیرند و از خاک پاک وطن دفاع کنند؛ بلکه این وظیفه همه است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سلام بر ابراهیم (جلد 2) سلام بر ابراهیم (جلد 2)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دختر شینا دختر شینا
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۲۲۵,۰۰۰
۲۰۲,۵۰۰ تومان
من زنده ام - جلد نرم من زنده ام - جلد نرم
۱۰ %
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
با دست های خالی با دست های خالی
۱۰ %
مهدی بختیاری
۳۹,۰۰۰
۳۵,۱۰۰ تومان
یکشنبه آخر یکشنبه آخر
۱۰ %
معصومه رامهرمزی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
گلستان یازدهم گلستان یازدهم
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها