آقا روح الله
۶
۰
نام اثر :

آقا روح الله

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
تحقیق
وزن :
۳۶۰ گرم
تعداد صفحه :
۳۸۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۹۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۷۱,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

شناخت شخصیت‌های بزرگ و تاثیرگذار تاریخی مستلزم شناختن زمانه آن‌ها و اتفاقاتی است که بر روحیات و تصمیمات آن‌ها اثر گذاشته است و صرف بررسی زندگی شخصی نمی‌تواند علاقه‌مندان را به شناخت جامع و دقیق نسبت به احوالات آن فرد برساند.

حمیدرضا باقری به این نکته دقت داشته است. به همین خاطر تمام تمرکز کتاب «آقا روح الله» را بر مقطع محدودی از زندگی امام خمینی (ره) گذاشته است. او در این کتاب بازه تولد تا زمانی که ایشان در حوزه علمیه  مشغول به تحصیل است را در نظر گرفته است اما تنها راوی خاطرات شخصی امام خمینی (ره) نیست. بلکه تحولات سیاسی و اجتماعی ایران در پایان قرن سیزدهم هجری شمسی و سال های ابتدایی قرن چهاردهم را بر طبق مستندات تاریخی بازگو کرده است. حوادث انقلاب مشروطه، حضور سیدحسن مدرس در مجلس، پایان حکومت قاجاری و به قدرت رسیدن رضاخان و حوادث مسجد گوهرشاد از جمله اتفاقاتی هستند که در دوران جوانی امام رخ داده‌اند و بر تفکرات ایشان تاثیر گذاشته است. همچنین نویسنده به شکل مبسوط اتفاقات خانوادگی ایشان همچون ماجرای ازدواج امام و روابط ایشان با اعضای خانواده را شرح داده است. در پایان کتاب زندگینامه مختصری از تمام اساتید امام آورده شده است. اساتیدی که در رشد علمی، اخلاقی و سیاسی امام تاثیر به سزایی داشته اند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یک روز خانم را برای زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی بردم، ایشان بعد از زیارت بر مزار پدرشان حضرت آیت الله ثقفی رفتند. آن روز زیارت ایشان مقداری به طول انجامید وقتی میخواستیم برگردیم، خانم فرمودند: زودتر برویم شاید به ناهار آقا برسم . متأسفانه در بازگشت ترافیک شدیدی بود و ما نزدیک ساعت دو بعد از ظهر به خانه رسیدیم. فردای آن روز خانم به من فرمودند: دیدی چه شد؟ وقتی دیروز به خانه رفتم دیدم آقا که باید ساعت یک و ربع ناهارشان را بخورند به خاطر من نخورده و صبر کرده اند. وقتی گفتم: آقا ببخشید شما ناهارتان را میل می‌کردید خندید و فرمود: شما نفرمودید که دیر می‌آیید و این شیوه همیشگی بود که اگر به ناچار خانم دیرتر آماده میشد آقا صبر میکرد و دست به غذا نمی‌برد.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده