آری این  چنین بود برادر  علی شریعتی
۲
۱
نام اثر :

آری این چنین بود برادر علی شریعتی

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۴۰ گرم
تعداد صفحه :
۴۶ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۳,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

دوستداران کهن کتاب با قلم سرشار از شور و آرمان مرحوم «علی شریعتی»آشنایی دارند و تا کنون بارها هبوط و کویر و فاطمه فاطمه است و...را جرعه جرعه از ناشران مختلف چشیده اند ،اما این بار نشر سپیده باوران مجموعه ای سی‌جلدی از آثار ایشان را به شکل کامل منتشر کرده است .

اینک کتاب پیش رو «آری. این چنین بود برادر» است.

این کتاب، سخنرانی های دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد است؛همان روزهای پاییزی ۱۸آبان سال ۱۳۵۰، درست چند وقتی پس از سفرش به مصر و بازدید از اهرام اعجاب انگیز ثلاثه. 

به راستی اگر ماجرای رنج ساختنشان را بردگان به جای توریست ها روایت می کردند، حقایقی افشا می شد که در این کتاب از زمان فرعونیان تا دوران حکومت شاهنشاهی،از تاریخ چین باشد یا اعراب جاهلیت پیش از پیامبر(ص)سخنان مهمی دارد.  

این اثر پیش از چاپ دوباره تنظیم و بخش‌هایی توسط خود نویسنده به آن افزوده شده است که نشان از دقت ایشان در محتوای اثرگذار کتاب دارد .

چند خط از کتاب چنین با ما سخن می گوید که:

« دیوار چین و همه دیوارها و برج و باروها و بناها و آثار عظیم تمدن بشری، این چنین به وجود آمد. سنگ سنگی بر گوشت و خون اجداد من. می‌دیدم، به چشم می‌دیدم که تمدن یعنی دشنام، یعنی نفرت، یعنی کینه، یعنی شکنجه و شلاق، بهره‌کشی، خونخواری، جلادی، شهادت، فساد و شهوت و هوس و خودخواهی و اسارت و... بالاخره بنای سه طبقه ستم هزاران سال بر گرده خواهران و برادران من. »

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

پرواز
۰۶ شهریور ۱۴۰۰
همین یک تکه متن کافی بود تا به سمتش پر بکشم.

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده