مسابقه کتابخوانی هفتاد و دومین غواص با 200 میلیون جایزه آغاز شد

 کتاب‌رسان
مدت مطالعه ۲ دقیقه
دسته بندی: اخبار
مسابقه کتابخوانی هفتاد و دومین غواص با 200 میلیون جایزه آغاز شد مسابقه کتابخوانی هفتاد و دومین غواص با 200 میلیون جایزه آغاز شد

مرکز رسانه‌ای شیرازه با همکاری نشر شهید کاظمی یازدهمین پویش کتابخوانی «کتاب‌قهرمان» را آغاز کردند. در این دوره از پویش، شرکت‌کنندگان با مطالعه کتاب هفتاد و دومین غواص و با قلم شیوای حمید حسام، با وقایع عملیات کربلای چهار آشنا می‌شوند.

جایزه این دوره از مسابقه کتابخوانی شامل 200 میلیون ریال پول نقد می‌باشد.

 

معرفی کتاب هفتاد و دومین غواص

این کتاب روایت کریم مطهری، فرمانده گردان غواصی جعفر طیار، از دوران کودکی‌اش تا پیروزی انقلاب و آغاز جنگ و حضور جانانه در کنار نیمۀ گمشده‌اش علی چیت‌سازیان تا رزم‌های آبی است. روایت این اثر، دقیقاً منطبق با واقعیتی است که در شامگاه چهارم دی ماه سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی کربلای۴ اتفاق افتاد.

این کتاب، روایتی است مستند که برگرفته از خاطرات بازماندگان این حماسه عاشورایی است؛ فرمانده گردان غواصی جعفر طیار برادر جانباز کریم مطهری، جانشین گردان برادر آزاده حاج محسن جامع بزرگ، همرزم صبور و آزاده حمید تاجدوزیان و سه تن از یادگاران بازگشته از اسارت گردان غواصی لشکر انصارالحسین. این اثر متقن‌ترین و کامل‌ترین روایتی است که از عملیات کربلای۴ به رشتۀ تحریر درآمده و می‌تواند پاسخ بسیاری از شبهات و همچنین ناگفته‌هایی از این عملیات باشد.

دوســت داریـد ایـن کتاب را داشته باشید؟
هفتاد و دومین غواص هفتاد و دومین غواص
حمید حسام
%۲۰
۱۶۰,۰۰۰ تومان

دسته‌بندی کتاب‌ها