کید پنهان

کید پنهان

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۵۰,۰۰۰
%۱۰
۴۵,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی
صفحات:
۷۸
وزن:
۷۴ گرم
شابک:
9789647803946

معرفی کتاب

کتاب «کید پنهان» یکی از سی و یک جلدِ مجموعه‌ای است که از استاد علی صفایی حائری منتشر شده است و به شیوۀ خاص ایشان، سوره‌های «فیل و ایلاف» در آن شرح و تفسیر شده است. این کتاب ابتدا ترجمه‌ای واژه به واژه را از این دو سوره‌ ارائه می‌کند و بعد، با طرح سوال‌های جامع و همه‌جانبه‌ای مانند شرایط سیاسی و اقتصادی در زمان نزول این آیات، به بررسی عمیق‌تر آن‌ها می‌پردازد. دغدغۀ اصلی این کتاب مانند جلدهای دیگر این مجموعه رسیدن به معنایی دقیق، واقعی و قابل لمس از سوره‌های قرآن کریم است؛ به‌طوری که مخاطبان بتوانند مسائل زندگی روزمره را در خلال این وقایع صدر اسلام ببینند و پیدا کنند. استاد صفایی حائری در هر بخش از این کتاب با ذهن باز و روحیۀ حقیقت‌جویی به دنبال پاسخ سوال‌هایی می‌گردد که همیشه در تاریخ اسلام وجود داشته، مسلمانان را دچار چالش‌های بزرگی کرده و همین امروز نیز موجب جنگ و دشمنی میان اقوام مختلف اعراب مسلمان است. در مرکز این کتاب کلمۀ «کید» به چشم می‌خورد؛ واژه‌ای که خداوند در دو سوره فیل و ایلاف بر آن تاکید دارد و به زیبایی برای مسلمانان شرح می‌دهد که چگونه با باز گرداندن کید و نیرنگ ابرهه، که خود دست‌نشاندۀ دشمنان اصلی اسلام بود، سپاه او را نابود کرده و با مامور کردن پرندگان، حیلۀ کفار را به خودشان بازگردانده است. نکته‌ای که این کتاب را درست مانند جلدهای دیگر مجموعۀ «تطهیر با جاری قرآن» به یک کتاب پرمعنا و جذاب تبدیل کرده، اشتیاق و دغدغۀ حقیقی نویسنده برای تفهیم و آموختن این تفاسیر و معانی دین اسلام به مردم است؛ سوال‌هایی مانند این‌که چرا مفهوم و روایت این دو سوره تا این اندازه در ادامۀ یکدیگر قرار گرفته است؟ شروع مهاجم آیات به چه معنا است؟ و این‌که خداوند به چه شکل کید قریش و ابرهه را به خودشان برگرداند؟

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«بدون اینکه شرایط اقتصادی و روابط تولیدی جامعه عوض شود و بدون آنکه نیروی تولید و روابط تولید ضرورت تحولی را پایه بگذارد، همراه نعمت بعثت، با روش رسول و دین رسول، پیمان طاعت بسته شد و با دعوت او الفت‌های گسسته پیوند گرفت و سرشاری نعمت، بال‌های کرامت را بر آن‌ها گسترد و نهرهای سرشار برای آن‌ها لبریز شد، و جمعیت‌ها در هم پیچیدند در نعمت‌های فراگیر و زندگی سرسبز شاد و برخوردار به صبح دولت خود رسیدند. کارهاشان به استواری و ثبات رسید و به‌هم پیوست و پناه یافت، در کنار تسلطی نیرومند و عزتی پیروز و حکومتی پایدار.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

بشنو از نی صفایی حائری بشنو از نی صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
رشد (صفایی حائری) رشد (صفایی حائری)
۱۰ %
علی صفایی حائری
۶۲,۰۰۰
۵۵,۸۰۰ تومان
تربیت کودک تربیت کودک
۱۰ %
علی صفایی حائری
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
نامه های بلوغ نامه های بلوغ
۱۰ %
علی صفایی حائری
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
صراط صفایی حائری صراط صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۷,۰۰۰
۸۷,۳۰۰ تومان
ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی
۱۰ %
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها