کیخسرو

کیخسرو

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۱۰,۰۰۰
%۱۰
۹۹,۰۰۰
تومان
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۶۴
وزن:
۱۱۲ گرم
شابک:
9786003530683

معرفی کتاب

کتاب «کیخسرو» دوازدهمین جلد از مجموعه قصه‌های شاهنامه نوشته آتوسا صالحی بازخوانی زندگی یکی دیگر از قصه‌های شاهنامه فردوسی به نثر برای نوجوانان امروز فارسی‌زبان است. پس از آنکه سیاوش ناجوانمردانه کشته شد، همسرش فرنگیس در دربار پدرش افراسیاب، شاه توران پسری به نام کیخسرو به دنیا آورد. گیو فرزند گودرز سردار سپاه ایران در جستجوی شاهزاده ایرانی سراسر توران می‌گردد و سرانجام پس از هفت سال کیخسرو و مادرش را می‌یابد. او تصمیم دارد آن‌ها را به سرزمین ایران بیاورد اما پیران سردار سپاه توران مانع آن‌ها می‌شود و در این راه این گیو است که باید با هنر رزم آوری این دو را به سلامت به ایران برساند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

مادر آشفته در صندوقچه می‌گردد. شیشه‌ای لاجوردی را می‌یابد و نشانم می‌دهد:«این زهر را پنهان کرده بودم تا اگر این بار دشمن بر ما تاخت پیش از آن که دستش به ما رسد خود به پیشواز مرگ رویم اما هرگز نمی‌اندیشیدم که در چنین روزی به کارم آید. پس زهر را در جام بریز و به مادرت بنوشان که با سیاوش پیمان بسته بودم تا زنده‌ام تو را از گزند دشمنان در امان دارم اما اکنون که خود می‌خواهی با پای خود در چاه افتی راه دیگری پیش رویم نیست.» به دیروز می‌اندیشم و به دیروزهایی که آرزوی چنین روزی را در سر داشتم. امروز اما رؤیایم کابوسی شده که می‌خواهم زودتر از آن برخیزم.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سلام بر ابراهیم (جلد 1) سلام بر ابراهیم (جلد 1)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
سگ خوب قصه ما سگ خوب قصه ما
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۱۰,۰۰۰
۹,۰۰۰ تومان
نردبان جهان نردبان جهان
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۱۳,۰۰۰
۱۱,۷۰۰ تومان
جام جهانی در جوادیه جام جهانی در جوادیه
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
روایتی ساده از ماجرایی پیچیده روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
شازده کوچولو (نیم رقعی) شازده کوچولو (نیم رقعی)
۱۰ %
دوسنت اگزوپری - رحماندوست
۳۳,۰۰۰
۲۹,۷۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها