کلیات علوم اسلامی (جلد اول)
۰
۰
نام اثر :

کلیات علوم اسلامی (جلد اول)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۲۳۶ گرم
تعداد صفحه :
۲۰۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۶۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۶۲,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

شناخت فرهنگ یک ملت و تلاش برای ایجاد تغییر در آن مستلزم آن است که انسان آبشخورهای اصیل آن فرهنگ را بشناسد و آگاهی دقیقی نسبت به نقاط قوت و ضعف آن فرهنگ پیدا کند. استاد شهید مطهری از معدود روحانیونی بود که می‌توان او را جامع معقول و منقول دانست. او در کنار این حیطه گسترده بر علوم، شناخت بسیار خوبی از نسل جوان و مسائل آن‌ها داشت و می‌توانست از دل منابع دینی و عقلی پاسخ قانع کننده‌ای برای سوالاتشان بیابد.

شهید مطهری بی‌هیچ چشم‌داشت تلاش داشتند تا نسل جوان را اگاه کنند و آنان را در مسیر فهم دین رشد دهند. ایشان هیچ بخل و تنگدستی در این راه نداشتند و صرفا به دادن ماهی اکتفا نمی‌کردند بلکه به شاگردان خود ماهیگیری می‌آموختند. به همین دلیل ایشان علاوه بر ارائه مطالب تحقیق شده سعی می‌کردند با آموزش علوم پایه و مبانی تفکر اسلامی روش تحیلیل را نیز تعلیم دهند. مجموعه «کلیات علوم اسلامی» مروری اجمالی بر دروس اسلامی است که مبانی فکر اسلامی هستند. در جلد اول این مجموعه منطق و فلسفه دو علم بسیار مهم در مسیر تفکر معقول با زبانی ساده و مقدماتی آموزش داده می‌شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در میان احکام قضایا آن که از همه مهم‌تر است و در همه جا به کار می‌آید اصل تناقض است. ما قبلاً گفتیم که اگر دو قضیه از لحاظ موضوع و محمول وحدت داشته باشند اما از لحاظ کم و کیف یعنی از لحاظ کلیت و جزئیت و ایجاب و سلب با یکدیگر اختلاف داشته باشند رابطه این دو قضیه رابطه تناقض است و این دو قضیه را متناقضین» می‌نامند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده