پیامبر امی

پیامبر امی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۹,۰۰۰
%۱۰
۲۶,۱۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۱۲۰
وزن:
۱۰۰ گرم
شابک:
9789645600387

معرفی کتاب

کتاب «پیامبر امی» مقاله ای جامع از استاد مرتضی مطهری در رابطه با امی بودن پیامبر است که اکنون به شکل مجزا توسط نشر صدرا به چاپ رسیده است. در این اثر شهید مطهری بر موضوع پرمناقشه و مهمی دست گذاشته اند که همواره در طول تاریخ پیرامون آن بحث و جدل های بسیاری درگرفته است.

در بخش ابتدایی از این مقاله استاد مطهری به نظرات شرق شناسانی اشاره دارند که با وجود نگاهی انتقادی و بدون داعیه طرفداری از اسلام اعتراف کرده اند که پیامبر اسلام فردی درس نخوانده بوده است و ایشان نیز پس از توضیح معنای دقیق این کلمه، علت امی بودن پیامبر را تبیین نموده اند. سپس به این موضوع پرداخته اند که در صورت درس نخوان بودن ایشان کلام وحی به دست چه کسانی کتابت شده است. در بخش بعدی یکی از نقاط عطف زندگی حضرت که صلح حدیبیه است که بازخوانی شده و با بررسی آن مفهوم امی بودن پیامبر برای جوینده حقیقت واضح تر می گردد. در بخش پایانی نیز پاسخ شبهات و اشکالات واهی برخی معاندین و مخالفین اسلام داده شده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یکی از نکات روشن زندگی رسول اکرم (ص) این است که درس ناخوانده و مکتب نادیده بوده است؛ نزد هیچ معلمی نیاموخته و با هیچ نوشته و دفتر و کتابی آشنا نبوده است. احدی از مورخان مسلمان یا غیر مسلمان مدعی نشده است که آن حضرت در دوران کودکی یا جوانی چه رسد به دوران کهولت و پیری که دوره رسالت است نزد کسی خواندن یا نوشتن آموخته است و همچنین احدى ادعا نکرده و موردی را نشان نداده است که آن حضرت قبل از دوران رسالت یک سطر خوانده و یا یک کلمه نوشته است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

خاتمیت شهید مطهری خاتمیت شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۴۹,۰۰۰
۴۴,۱۰۰ تومان
همنام گل های بهاری همنام گل های بهاری
۱۰ %
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
وحی و نبوت شهید مطهری وحی و نبوت شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
نبوت   شهید مطهری نبوت   شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
کتاب مخفی کتاب مخفی
۱۰ %
مجید پورولی کلشتری
۵۴,۰۰۰
۴۸,۶۰۰ تومان
70 پیامک از پیامبر(ص) 70 پیامک از پیامبر(ص)
۱۰ %
غلامرضا حیدری ابهری
۹۹,۰۰۰
۸۹,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها