پنج مقاله

پنج مقاله

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۹,۰۰۰
%۱۰
۳۵,۱۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۱۲۸
وزن:
۱۰۰ گرم
شابک:
9789647299497

معرفی کتاب

از جمله آثار متاخری که از شهید مطهری در اواسط دهه هشتاد منتشر گردید می‌توان به کتاب «پنج مقاله» اشاره کرد که مشتمل بر پنج مقاله مختصر به قلم شهید مطهری است. این پنج مقاله گرچه به موضوعات متفاوتی پرداخته‌اند و به شکل یک متن منسجم و مسلسل نیست. گرچه مطالعه آن برای علاقه مندان به آثار این شهید و کسانی که می‌خواهند اشراف کاملی به منظومه فکری این اندیشمند بزرگ دست پیدا کنند قطعا مفید خواهد بود.

مقاله ابتدایی این اثر را می‌توان یک دوره اصول عقاید شیعی دانست که برای نوجوانان می‌تواند به شکل مختصر و ساده کلیات چارچوب فکری یک مسلمان را تبیین نماید. مقاله دوم درسنامه درس استاد در دانشگاه تهران است که توضیح تازه‌ای در مورد احتجاجات مطرح شده در قرآن ارائه می‌دهد. مقاله سومی نقد و بررسی مختصر یکی از ترجمه‌های منتشر شده برای قرآن، مقاله چهارم تفسیری بر فریضه بزرگ مسلمانان یعنی نماز است که استاد در فضای اختناق و جو غالب نحله‌های ضددین چرایی این فریضه را تبیین می‌نمایند و در مقاله پنجم اسلام برتر است مروری بر جایگاه دین در جامعه اسلامی است و اینکه چگونه دین می‌تواند باعث اعتلای یک جامعه شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

قرآن از نماز به عنوان یک نیروی بازدارنده از پستی‌ها و زشتی‌ها یاد می‌کند و از طرف دیگر آن را یک منبع تهیه نیرو و انرژی زا برای حرکت می‌شمارد و در مجموع نماز را یک عامل اساسی خودسازی به معنی انسان سازی می‌شمارد بالاتر اینکه قرآن روح نماز را «ذکر الله» ۳ می‌داند و از طرف دیگر می‌گوید: تنها در پرتو یاد خداست که انسان می‌تواند خودش، خودش باشد و اگر نه «خود» واقعی را از دست می‌دهد و با آن بیگانه می‌گردد و همواره «ناخود» را «خود» می‌پندارد قرآن می‌گوید هر که خدا را فراموش کند جبراً به حکم سنت الهی خود را فراموش می‌کند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
حماسه حسینی جلد اول حماسه حسینی جلد اول
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۷۹,۰۰۰
۱۶۱,۱۰۰ تومان
علی از زبان علی-گالینگور علی از زبان علی-گالینگور
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟
۱۰ %
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دختر پیامبر (ص) دختر پیامبر (ص)
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
جدال دو اسلام جدال دو اسلام
۱۰ %
روح الله نامداری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها