همیشه منتظر

همیشه منتظر

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۵۰,۰۰۰
%۱۰
۴۵,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۸۸
وزن:
۲۲۸ گرم
شابک:
9786227510126

معرفی کتاب

سردار محسن قاجاریان از فرماندهان مستشاری است که در جریان آزادسازی شهر نبل و الزهرا سوریه به شهادت رسید. ایشان در آغازین سال های جوانی به دفاع از کشور شتافت و در تمام هشت سال دفاع مقدس در جبهه حضور داشت. ایشان پس از جنگ دوره فرماندهی و ستادی را گذراند و به معاونت تیپ رسید. در سال 89 به فرماندهی تیپ زرهی سپاه امام رضا (علیه السلام) منصوب شد و تا هنگام شهادت در همین سمت باقی ماند.

مریم عرفانیان نویسنده جوان اما پرکار حوزه ادبیات مقاومت در کتاب «همیشه منتظر» به سراغ زندگی شهید محسن قاجاریان رفته است. این کتاب در واقع با محوریت خاطرات همسر این سردار باافتخار نوشته شده است اما نویسنده برای پرکردن بخش های مفقود از زبان همسر به مصاحبه با همرزمان شهید و منابع اطلاعاتی شهید در سپاه امام رضا (علیه السلام) رجوع کرده است. زندگی این بانو همواره همراه بوده با نبود همسر و نگرانی برای مردی که در سخت ترین و خطرناک ترین مناطق حضور داشته است و از همان دهه شصت و آغازین روزهای زندگی مشترک انتظار شهادت او را داشته است. به همین مناسبت عنوان کتاب نیز «همیشه منتظر» انتخاب شده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می خوانید:

نوزدهم اسفند ۱۳۹۱ بود، غروب خسته و کوفته از سر کار برگشتی. مدت ها بود این طور ندیده بودمت پیش خودم گفتم حتماً گرسنه ای بچه ها شام خورده بودند تا لباس‌های نظامی ات را درآوردی و دوش گرفتی، سفره ی شام را آماده کردم مرغ سرخ شده داشتیم با نان، سبزی و کمی مخلفات دیگر یک طرف میز نشستی و گفتی برای مادر بارداری که در روستای چاه سالار وقت زایمانش رسیده بود تانک فرستاده ای! تعجب کردم پرسیدم: تانک؟

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

در مکتب مصطفی در مکتب مصطفی
۱۰ %
جمال یزدانی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
پسرک فلافل فروش پسرک فلافل فروش
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
رویای بیداری رویای بیداری
۱۰ %
نسرین پرک
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
مجید بربری مجید بربری
۱۰ %
کبری خدابخش دهقی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
یادت باشد یادت باشد
۱۰ %
رسول ملاحسنی
۲۰۰,۰۰۰
۱۸۰,۰۰۰ تومان
عمار حلب عمار حلب
۱۰ %
محمد علی جعفری
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها