همیشه استاد

همیشه استاد

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
رحلی
صفحات:
۹۶۰
وزن:
۱۹۰۰ گرم
شابک:
9786227650181

معرفی کتاب

کتاب «همیشه استاد» منتشر شده در نشر ساقی مروری است مفصل بر آلفرد هیچکاک و سینمایش. مسعود فراستی منتقد سرشناس و سخت گیر سینمای ایران تلاش نموده در این اثر با گردآوری نقد و نظر سینماگران و منتقدان بزرگ جهان و ایران پرتره‌ای جامع از جهان سینمایی هیچکاک به مخاطب ارائه دهد. در این اثر قطور تلاش شده هر مقاله با محور قرار دادن یک اثر از 53 اثر سینمایی آلفرد هیچکاک تکنیک‌های فیلمسازی و سبک سینماتوگرافی او مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد و از خلال شناخت اثر به شناخت هنرمند پیچیده و نابغه نیز نزدیک شویم. آلفرد هیچکاک از 22 سالگی فیلمسازی و فیلمنامه نویسی را در کشور زادگاهش بریتانیا آغاز می‌کند و پس از ساخت چند فیلم در این کشور برای ساخت فیلم ربکا به آمریکا رفت و پس از آن فیلمسازی خود را با کمپانی‌های هالیوود ادامه داد. او یک کارگردان ژانر بود که داستان بسیاری از آثار او در سبک تریلرهای جنایی، معمایی قرار می‌گیرد. امضای هیچکاک در نوع فیلمبرداری و شیوه قصه گویی بر روی تمام فیلم‌هایش وجود دارد. او تاثیر شگرفی بر سینماگران دوران خود و کارگردانان سال‌های آینده جهان گذاشت. از جمله آثار معروف و ماندگار او می‌توان به فیلم سرگیجه، روانی، شمال از شمال غربی و پنجره رو به حیاط اشاره کرد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

آلفرد هیچکاک در طی نیم قرن با پنجاه و سه فیلم بلند و ده‌ها فیلم تلویزیونی بر همه تماشاگران عالم سیطره یافت و برهمه فیلمسازان بعد از خود تأثیر گذاشت تأثیرش بر سینما، عظیم‌تر و عمیق‌تر از آن است که بتوان حقش را ادا کرد هیچکاک پیچیده‌ترین سینماگر تاریخ سینماست و در عین حال ساده‌ترین آن. هیچکاک سینماگر سینماگران است و تا سینما زنده است تصویر همیشگی او در فیلم‌هایش زنده است. تصویر پر رمز و راز یک همیشه استاد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

تکنوپولی - تسلیم فرهنگ به تکنولوژی تکنوپولی - تسلیم فرهنگ به تکنولوژی
۱۰ %
نیل پستمن - صادق طباطبایی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
من و کتاب من و کتاب
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
اینترنت با مغز ما چه می کند؟ اینترنت با مغز ما چه می کند؟
۱۰ %
محمود حبیبی - نیکلاس کار
۱۴۸,۰۰۰
۱۳۳,۲۰۰ تومان
نیم دانگ پیونگ یانگ نیم دانگ پیونگ یانگ
۱۰ %
۲۲۵,۰۰۰
۲۰۲,۵۰۰ تومان
دغدغه های فرهنگی دغدغه های فرهنگی
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
آینه ی جادو - جلد سوم: سخنرانی ها آینه ی جادو - جلد سوم: سخنرانی ها
۱۰ %
۱۶۸,۰۰۰
۱۵۱,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها