نورا

نورا

4.2

زندگینامه داستانی شهید حسین همدانی

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۳۵
وزن:
۱۱۶ گرم
شابک:
9786227510546

معرفی کتاب

کتاب «نورا» زندگینامه داستانی شهید حسین همدانی که برای کودکان توسط انتشارات خط مقدم در واحد قمقمه منتشر شده است. ایشان از جمله شهیدان به‌نام دفاع مقدس و محور مقاومت است که پس از سال‌ها مجاهده مزد اعمالش را با شهادت می‌گیرد. در این کتاب راوی دختر نوجوانی است که می‌خواهد در مسابقه بزرگی شرکت کند تا پول خرید یک رایانه شخصی را به دست بیاورد. اما در این راه هیچ ایده‌ای برای نوشتن ندارد و همین موضوع سبب می‌شود تا به سراغ مصاحبه‌های ضبط شده توسط خواهرش برود. او مشغول نوشتن زندگینامه شهید همدانی است و نورا نیز کنجکاو می‌شود تا در مورد او بیشتر بداند و اگر توانست از زندگی زیبا و پرتکاپوی این انسان داستانی بنویسد. در ضمن همین کنجکاوی‌های مخفیانه نورا مخاطب نیز با شهید همدانی آشنا می‌شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

هنوز درست نفهمیده بودم چطور حسین آقا می توانسته خانه ی امن و پر از آرامش خود را ول کند و برود جایی مثل دوکوهه. دوکوهه، پادگانی نزدیک اندیمشک برای آماده کردن رزمنده ها بود؛ اما امکانات چندانی نداشت آقای همدانی کار مهمی در آنجا میکند. خوب توی جنگ و عملیات هم که باشی باید مکانی را برای زندگی انتخاب کنی. الکی که نمی شود زندگی کرد. فکر کن محل زندگی ات دستشویی هم نداشته باشد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
سلام بر ابراهیم (جلد 1) سلام بر ابراهیم (جلد 1)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
اصیل آباد اصیل آباد
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
رفاقت به سبک تانک رفاقت به سبک تانک
۱۰ %
داوود امیریان
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
خمپاره های فاسد خمپاره های فاسد
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
چغک چغک
۱۰ %
صهبا
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها