نظام اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:5)

نظام اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:5)

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۷۲
وزن:
۱۹۰ گرم
شابک:
9789641896951

معرفی کتاب

نظام اسلامی در صورت بندی و زنجیره‌ی پنج مرحله‌ای فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی به معنای خاصی آمده که خلاصه‌ی آن همان هویت کلی و نوع حکومتی است که مردم در فروردین ۵۸ با نام جمهوری اسلامی انتخاب کردند و این گونه نظام جمهوری اسلامی تأسیس و نهضت مردم مسلمان ایران از مرحله‌ی دوم انقلاب خود نیز با موفقیت عبور کرد معنای جمهوری اسلامی این بود که جمهور مردم بعد از انقلاب اعلام کردند ما می‌خواهیم حکومتی که بعد از انقلاب به وجود می‌آید اسلامی باشد. سه مفهوم انقلاب نظام و دولت در معنای فرآیندی، مفاهیمی در هم فرو رفته و در عین حال قابل تمایز مفهومی و مصداقی هستند. اگر لفظ نظام در تعابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به معنای غیر فرآیندی و به معنای حکومت و دولت هم به کار رفته است به لحاظ این است که نظام به معنای فرآیندی هویت کلی و روح حکومت است؛ حکومتی که به معنای فرآیندی معادل دولت است. بنابراین رابطه دولت و نظام به معنای فرآیندی مانند رابطه ی تن و جان است. تن و جان از هم مستوری ندارند و با هم پیوند دارند. اما در نقاط پیوند، این دو آن قدر بهم نزدیک میشوند که گاه تشخیص روح و جسم مثل تشخیص صورت و سیرت در یک فرد دشوار می‌شود. با توجه به همین امر است که نظام اسلامی در منظومه فرآیندی اندیشه رهبری، مفهوماً و مصداقاً خود یک مرحله مستقل است. اما در عین حال وقتی بعد از تأسیس نظام این روح و هویت در قالب یک همه پرسی تجسد می‌یابد و بر همین اساس نظام حکومتی کشور جمهوری اسلامی اعلام می‌شود؛ نوبت آن است که همین روح تجسد یافته، خود چون روحی متمثل، به دولت اسلامی زندگی و حیات ببخشد و به یک معنا، نظام با تشکیل دولت تکمیل شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

امروز بنده به عنوان کسی که با آمار و ارقام و واقعیات دستگاه های حکومتی از نزدیک آشناست، به شما مردم عزیز عرض می‌کنم هر جا که ما با قاطعیت معرفت و روشن بینی احکام اسلام را بر سر دست گرفتیم، دنبال آن حرکت کردیم و صادقانه خواستیم اسلام را پیاده کنیم موفق شدیم؛ اما هرجا ناکامی و ضعفی وجود دارد براثر این است که ما در آن مورد از اسلام و حکم اسلامی و ترتیب اسلامی غفلت کرده‌ایم هم در زمینه‌ی اقتصادی هم در زمینه‌ی سیاسی هم در زمینه‌ی بین المللی و هم در زمینه‌ی تربیت‌های صحیح مردمی امروز هر جا که ضعف و ناکامی‌ای مشاهده می‌شود اگر کسی دقت و ریشه یابی کند به اینجا می‌رسد که در این نقطه دستور اسلام و حکم اسلامی مورد توجه قرار نگرفته است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فصول هدایتگری (مکتب انقلاب اسلامی جلد:9) فصول هدایتگری (مکتب انقلاب اسلامی جلد:9)
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
تمدن اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:8) تمدن اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:8)
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
نهضت انتظار (مکتب انقلاب اسلامی جلد:10) نهضت انتظار (مکتب انقلاب اسلامی جلد:10)
۱۰ %
۲۸,۰۰۰
۲۵,۲۰۰ تومان
دولت اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی:جلد6) دولت اسلامی (مکتب انقلاب اسلامی:جلد6)
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
تحول معرفتی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:3) تحول معرفتی (مکتب انقلاب اسلامی جلد:3)
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها